חברה שנקראת עור המשי מציעה מכשיר לייזר ביתי בעלות של 320 שקלים בלבד. כל מי שהתעניינה בטיפול לייזר יודעת שמדובר בהוצאה של אלפים ואפילו עשרות אלפי שקלים, אז המחיר של עור המשי הוא ממש "ללא תחרות". עם זאת עשרות נשים שפנו לצוות "באנו לעזור" העידו - מדובר בעוקץ: המכשיר לא מגיע, הלקוחות מחויבות על 2 ואפילו 3 מכשירים, ובטלפון שמופיע באתר אין קול ואין עונה.

 

הכול מתחיל במודעת פייסבוק ממומנת שמופצת באופן מאסיבי. המודעה מובילה לאתר מסודר עם הרבה מידע שנותן לרוכשת תחושה "רצינית". אבל אחרי שמקבלים את המכשיר מתחילות הבעיות. "חוייבתי במחיר של 3 מכשירים במקום מכשיר אחד, בסך הכול 820 שקלים", סיפרה תהילה חדד. "ראיתי את החיוב באשראי והבנתי שיש פה איזושהי תרמית".

באנו לעזור (צילום: חדשות 12)
אתר "עור המשי" | צילום: חדשות 12

רבות מהפונות העידו שהמכשיר פשוט לא הגיע לביתן ואחרות סיפרו שניסו לפנות לחברה בעמוד הפייסבוק או לפחות להזהיר לקוחות אחרות, אך הן נחסמו. "אנחנו מנסים להזהיר אנשים בפייסבוק ולהגיב על הפוסט שלא ירכשו את המוצר כי מדובר בעוקץ והם פשוט חוסמים כל תגובה", סיפרה רותם בלנסקי, ופטרה אנטון העידה: "ניסיתי לרשום להם תגובה במודעה 'למה לא קיבלתי?', רק שאלה, שום דבר שלילי, והם מחקו לי את התגובה וחסמו אותי מלהגיב".

במודעה עצמה הנוכלים מציגים הצעה מפתה במיוחד: מלבד המחיר הנמוך מוטח גם החזר כספי בתוך 60 יום אם הלקוחות לא מרוצים, אבל כאמור - הם לא עונים וודאי שלא מחזירים את הכסף. למוצר אין את אישור משרד הבריאות ובבדיקה עם רשם החברות התגלה שהחברה כלל לא רשומה. לבעלי החברה קוראים אשר קורשיאן ויש רמזים לכך שהוא פועל מצרפת, אם כי לא ניתן להשיג אותו.

באנו לעזור (צילום: חדשות 12)
רחלי כהן שבתאי. אחת הנעקצות של "עור המשי" | צילום: חדשות 12

בסופו של דבר החליטו בצוות "באנו לעזור" להגיע למשרדים עצמם. מי שביקש להחזיר את המכשיר קיבל כתובת בבית שמש, רחוב הצבע 10. הצוות הגיע לשם כדי לנסות לעמת את עובדי החברה עם התלונות אך ברחוב הצבע חיכתה לו הפתעה: בית מספר 10 כלל לא קיים. אם כך כל שנותר בינתיים הוא להזהיר את הגולשים באינטרנט מפני חברת "עור המשי" או בשמה השני "דרופסט", ולהפציר בקוראים לבדוק כל חברה לפני הזמנת המוצרים.