גוגל פיטרה 28 עובדים שהתבצרו אתמול במשרדים בארה"ב במחאה על ההתקשרות של החברה עם ממשלת ישראל, כך דווח הבוקר (חמישי) ברשת האמריקנית CNBC. לפי הדיווח, במסמך פנימי שהופץ לעובדים נכתב כי "בעקבות חקירה, הפסקנו היום את העסקתם של 28 עובדים שנמצאו מעורבים (בצעדי המחאה). נמשיך לחקור ולנקוט פעולות לפי הצורך".

ההחלטה של גוגל מגיעה לאחר שאתמול נראו העובדים הפרו-פלסטינים בתיעודים שונים פורצים עם מסכות וכאפיות למשרד המנכ"ל "גוגל קלאוד" בקליפורניה, ומתבצרים בו במשך שעות. בשלב מסוים בחברה נאלצו להזמין משטרה. תשעה מהעובדים שמחו נעצרו בחשד להסגת גבול.

העובדים מחו על כך שהחברה מספקת שירותי ענן, בינה מלאכותית ושירותי מחשוב שונים לממשלת ישראל ולצה"ל, ודרשו ממנהליה להפסיק את ההתקשרות הזו "בגלל משטר האפרטהייד" והמלחמה בעזה. ההפגנות הוכרזו במיילים פנימיים לעובדים שחלקו רשימת דרישות, כולל שגוגל תבטל את החוזה שלה בשווי 1.2 מיליארד דולר עם ממשלת ישראל עבור פרויקט הענן נימבוס.

דרישות העובדים כללו גם שגוגל תפסיק את כל "העסקים עם ממשלת האפרטהייד והצבא הישראלי", לדבריהם. עוד דרשו "להפסיק את ההטרדות, ההפחדות, ההצקות וההשתקה" של עובדים פלסטינים ומוסלמים, ולטפל ב"בעיות הבריאות" בקרב עובדים שנפגעו מכך שחלק מעבודתם "מאפשרת רצח עם".

העובדים שידרו את מחאתם בשידור חי בערוץ "Notech4apartheid" בפלטפורמת הסטרימינג טוויץ', ובסרטון אפשר להבחין שניתנה להם הזדמנות לעזוב מרצונם, אך הם נעצרו על ידי המשטרה לאחר שסירבו לעשות זאת.