מומחים במסחר בזהב מעריכים כי הזינוק האחרון במחיר המתכת נובע מסוחרים פרטיים בסין שרכשו זהב בכמויות גדולות, כך מפרסמת סוכנות הידיעות בלומברג. בשבועות האחרונים זינק מחיר הזהב ליותר מ-2,000 דולר לאונקיה.

לפי בלומברג, הזינוק במחיר הזהב מתרחש על אף לחצים שבזמני שגרה היו צפויים להוריד את מחירו. עם לחצים אלו נמנים הדעיכה בציפיות בשוק להורדת הריבית בארה"ב, זינוק בתשואות האג"ח והתחזקות הדולר. במקביל, בורסת החוזים העתידיים (Futures) של שנגחאי הפכה לציר מרכזי במסחר בשוק הזהב, מה שלפי הדיווח מסמן כי משקיעים סינים עומדים מאחורי הזינוק במחיר המתכת.

לפי בלומברג, אחרי שבמשך שבועות ניסו בשוק להבין האם סוחר מסתורי עומד מאחורי הזינוק במחיר המתכת, כעת מעריכים כי מי שדוחפים את המסחר בזהב הם כמות גדולה של משקיעים פרטיים.

בבלומברג מציינים כי זהב נחשב מסורתית לאמצעי חיסכון בסין. כעת הוא זוכה לעניין מחודש על רקע התהפוכה בשוק הנדל"ן ובבורסות המקומיות. במשך חודשים צרכנים, משקיעים מוסדיים והבנק המרכזי של סין רכשו מטילי זהב פיזיים. כעת לפי ההערכות הצטרף לכוחות אלו גם ביקוש ספקולטיבי למתכת.

"הדבר היחיד שדוחף את מחיר הזהב לזינוק בסגנון ביטקוין הוא מאסה של מהלכים ספקולטיביים", אמר לבלומברג רוס נומן, סוחר לשעבר בקרדיט סוויס ובבנק ההשקאות רוטשילדס, וכיום עורך של ה-Metals Daily journal. להערכת נורמן, לאור שיעורי הריבית הגבוהים ואיתנות הדולר, לא סביר שהזינוק במחיר הזהב נובע מהון אמריקאי, ולכן סביר יותר שהקונים הם משקיעים סינים ממונפים.