יותר מ-15 סניפים של בנק ברקליס ברחבי אנגליה וסקוטלנד הושחתו על ידי קבוצה פרו פלסטינית בשם Palestine Action.

חלונות נופצו בסניפי הבנקים וצבע אדום נמרח על הקירות החיצוניים של הסניף. הקבוצה מנסה לאלץ את הבנק לנתק קשרים עם חברות נשק שמקיימות קשרי מסחר עם ישראל, כמו גם חברות שקשורות למאובנים.

בין היתר תקפו פעילי החברה מספר סניפים בלונדון וסניפים בגלזגו, שפילד, ברייטון נורת'המפטון, בריסטול, בירמינגהם ומנצ'סטר. משרד באדינבורו הושחת גם הוא. על האבנים שהושלכו על המשרד נכתבו שמו של פלסטינים שנהרגו בעזה בחודשים האחרונים.

סניף של בנק ברקליס בלונדון שהושחת על ידי פרו פלסטינים (צילום: Guy Smallman, Getty Images)
סיף של בנק ברקליס שהושחת | צילום: Guy Smallman, Getty Images

ההשחתה הייתה פעולה משותפת עם קבוצה חדשה של מתנגדים להרס האקלים שמכנה את עצמה: Shut The System.

דובר של קבוצת Palestine Action מסר לתקשורת הבריטית: "ברקליס ממן את משבר האקלים ואת רצח העם בפלסטין. עשורים של קמפיינים מנומסים, עצומות, כתיבת מכתבים וניסיונות להשפיע על חברי פרלמנט נכשלו. נמשיך להסלים את הפעולות שלנו עד שברקליס תפסיק לממן רצח עם והרס אקלים".

משטרת עיריית לונדון מסרה כי שלושה גברים נעצרו בשל הנזק שנגרם באחד הבניינים בלונדון, בני 34 עד 45.

סניף של בנק ברקליס בלונדון שהושחת על ידי פרו פלסטינים (צילום: Guy Smallman, Getty Images)
כספומט שהושחת | צילום: Guy Smallman, Getty Images

דובר של ברקליס מסר לאתר "דיילי מייל": "אנחנו מעניקים סיוע כלכלי חיוני לחברות ציבוריות בארה"ב בריטניה ואירופה שמספקות מוצרי הגנה לנאטו ולבעלות בריתה. ברקליס לא משקיעה באופן ישיר בחברות האלה. תחום ההגנה הוא חלק בסיסי מהביטחון הלאומי שלנו וממשלת בריטניה תמכה באופן ברור בחברות. החלטות שנוגעות לאמברגו על מדינות אחרות הן העבודה של נציגים נבחרים של ממשלות. בעוד שאנו תומכים בזכות המחאה, אנו מבקשים מהקבוצות הללו לעשות זאת באופן שמכבד את הלקוחות שלנו, הקולגות שלנו והרכוש שלנו".