האם אדם נוימן יחזור לחברה שהפכה אותו לאחד השמות הנודעים בעולם העסקים, לטוב ולרע? הישראלי שהקים וניהל את חברת WeWork ונאלץ להתפטר ממנה אחרי האשמות על בזבוז כספים וניהול כושל, מעוניין לרכוש מחדש את החברה. WeWork, שמקימה ומנהלת מרכזי עבודה שאותם ניתן לשכור בצורה גמישה, הכריזה על פשיטת רגל בנובמבר 2023 ומאז נמצאת בהליך פירוק נכסים.

מאז שסולק מ-WeWork הקים נוימן חברה חדשה בתחום הנדל"ן בשם Flow Global, שלפי הניו יורק טיימס מנסה זה מספר חודשים להשתלט מחדש על WeWork. חברת Flow Global כבר גייסה 350 מיליון דולר מקרן ההון סיכון הגדולה אנדריסן הורוביץ.

לפי הדיווח, מכתב ששלחו לאחרונה עורכי הדין של נוימן מעלה כי הוא מעוניין לרכוש את נכסי WeWork ולהזרים אליה כספים על מנת לכסות חלק מהחובות שהחברה צברה. לפי הדיווח, המהלך נתמך בהון של קרן הגידור Third Point.

wework (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

בשיאה גייסה WeWork הון סיכון לפי שווי של 47 מיליארד דולר, אך עם השנים הפכה לסמל של ניהול כושל ובזבזני שהוביל לאחד מהנפילות הגדולות בשווי של חברה. נוימן שיווק את WeWork לא כחברת נדל״ן אלא כמותג ודרך חיים, ונהג להגיד כי מטרת החברה היא "להעצים את התודעה העולמית".

אלא שהתשקיף לפני הנפקה שפרסמה החברה העלה סימני שאלה גדולים לגבי שווי החברה וביצועיה. בין היתר נחשף כי נוימן היה יצירתי בהזרמת כספי החברה לכיסו האישי והשכיר לה נכסים שרכש באופן אישי. לבסוף הוא נאלץ להתפטר תמורת פיצויים של קרוב ל-2 מיליארד דולר.

לא ברור בשלב זה אם בעלי WeWork אכן ירצו למכור את החברה בחזרה לנוימן. החברה נמצאת בתהליך של פשיטת רגל, ובשימוע שהתנהל בתיק ביום שני דווח כי בעלי נכסי משרדים רבים שמשכירים לה שטחים התלוננו כי לא נותר לה כסף לשלם עבור השכירות.