תא"ל (במיל') דדי שמחי, לשעבר נציב כבאות והצלה, הוא המועמד המוביל של נתניהו לפרויקטור המלחמה האזרחי, כך נודע היום (ראשון) ל-N12. בנו של שמחי, גיא ז"ל, לוחם בסיירת צנחנים, נהרג בקיבוץ רעים אחרי שהפגין גבורה ושמר על חבריו מפני מחבלים שפרצו לדירה. אביו הגיע בכוחות עצמו לקיבוץ וחילץ את גופת בנו. בימים האחרונים שמחי נפגש עם נתניהו, והשניים שוחחו על האפשרות שימונה לפרויקטור. זאת, לאחר שמנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר הסיר את מועמדותו.

דדי שמחי שחילץ את גופת בנו מקיבוץ רעים (צילום: חדשות הבוקר, קשת 12)
גיא שמחי ז"ל, בנו של דדי שמחי | צילום: חדשות הבוקר, קשת 12

גיא, לוחם בסיירת צנחנים שהיה בחופשה ובילה במסיבת הטבע, הציל את חיי חבריו אותם הכניס לממ"ד בדירה בקיבוץ רעים. למרות שלא היה חמוש, הוא הגן על הבית יחד עם חברו, בן הקיבוץ ולוחם מגלן שהחזיק בנשק, וסירב להיכנס לממ"ד. שני מחבלים שהצליחו להיכנס לדירה חוסלו בידי גיא וחברו, אך עוד קודם הצליחו לזרוק רימון לסלון שבו ישבו.

בריאיון ל"חדשות הבוקר", סיפר האב: "גיא נולד בקיבוץ רעים. הוא משרת בסיירת צנחנים. ביום שישי בערב יצא למסיבה עם חבריו. בשבת ב-06:30 ירו רקטות וטילים. הוא די מיומן בקטע הזה מעשר השנים שגרנו בעוטף. הוא לקח את החבר'ה שלו והגיע לקיבוץ כדי להיכנס לממ"דים אצל בני הכיתה שלו. בדרך, אסף עוד 30 חבר'ה וחילק אותם לשני ממ"דים. גיא ואדר, שגם משרת ביחידה מיוחדת, הכניסו 14 חבר'ה לתוך ממ"ד. הם נשארו בסלון, מחוץ לממ"ד, כדי לאבטח את הדלת".

"אדר היה חמוש, גיא לא. הגיעו חמישה מחבלים וזרקו עליהם רימונים. הם הספיקו להרוג שני מחבלים. אדר הצליח להימלט, פצוע. גיא נהרג מהרימונים וירו בו. החבר'ה שהיו בממ"ד ניצלו וחולצו אחרי שש-שבע שעות. הבן שלי הציל הרבה אנשים. הוא היה אריה, לוחם אמיתי. לא סתם היה בסיירת".

שמחי הוסיף: "אני לא מדבר כאב שכול, עוד לא התרגלתי למונח הזה ולא מבין מה זה. לא רוצה שייקחו את דבריי כ'הוא מדבר מדם ליבו'. לא, אני מדבר כאקס תת אלוף, כראש מטה פיקוד העורף, כאחד שראה הרבה דברים בחייו, שהיה באירועים קולוסאליים: אני אומר לכם, היה פה אירוע מטורף. אם אני מנרמל אותו לאסון התאומים, ל-300 מיליון הרגו 3,000 איש. פה, לשמונה מיליון בהתאמה הרגו לנו 37,000 אנשים. ככה צריך לראות את זה. אנחנו במלחמה. הייתה מהלומה, התאוששנו ועכשיו מרימים ראש ויוצאים לקרב".