פקידי האוצר חוסמים העברות כספים קואליציוניים בעת המלחמה: במספר ישיבות שנערכו בימים האחרונים אמרו אנשי האוצר לשר בצלאל סמוטריץ' כי יש להקפיא בשלב זה את כל ההתחייבויות הקואליציוניות וההעברות למשרדי הממשלה השונים - ולנווט את כל הכספים רק לדברים הקשורים ללחימה עד שתתברר תמונת המצב.

בימים האחרונים בוצעו כמה ניסיונות להמשיך בביצוע העברות של כספים קואליציוניים למשרדי הממשלה השונים. אך ניסיונות אלו נעצרו בשלב זה בידי אנשי האוצר. "[אנחנו] נמצאים באירוע משמעותי ודרמטי שלא הכרנו כמותו. ברור שתהיה לו השפעה גדולה על המשק והתקציב, ולכן בשלב הזה צריך להתמקד במה שהכי חשוב, שאר הדברים יכולים לסבול דיחוי", אמרו בכירים באוצר.

ממשרד האוצר טרם נמסרה תגובה.

בחודש שעבר אישרה ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני (יהדות התורה) העברה של מאות מיליוני שקלים למימון סעיפים הנקובים בהסכמים קואליציוניים. רבים מהכספים מיועדים למטרות שדרשו לממן הסיעות החרדיות, בין היתר מעיין החינוך התורני, מוסדות הפטור, מִנהל החינוך הדתי, תרבות יהודית ומוסדות תורניים.

כך, אושרו העברת 94 מיליון שקל למימון פעולות תרבות יהודית, 75 מיליון לחינוך מוכר שאינו רשמי ו-60 מיליון שקל למוסדות תורניים חרדיים. כמו כן אושרו העברת של 40 מיליון שקל למסגרות החינוך העצמאי, 31 מיליון שקל למוסדות הפטור ו-26 מיליון שקל למינהל החינוך הדתי.

בנוסף, אושר סעיף בשם האניגמטי "גופי תיאום וקישור" שנועד להעביר 11 מיליון שקל לתמיכה בארגונים המטפלים בדחיית שירות של תלמידים"ץ