חיילי מילואים המשרתים בבסיס הקריה בתל-אביב, משם נוהלה חלק מהלחימה עד לימים האחרונים, מתלוננים כי הם נדרשים לשלם מכיסם מאות שקלים בשבוע עבור חנייה, כאשר הם מגיעים למשמרות בבסיס. לטענתם, כשפנו דרך מפקדיהם אל הבכירים בבסיס בכדי למצוא פתרון השיבו להם: "אנשים צריכים להבין את ערכיות המשימה ושחשוב לבוא למילואים - ואם לא מתאים להם שלא יבואו".

התשובה יצרה תסכול רב בקרב משרתי המילואים בבסיס. "אנחנו עוזבים הכל ובאים למילואים וזה היחס שאנחנו מקבלים. למה אנחנו צריכים להוציא כסף כדי לבוא למשמרת במילואים?". גורם צבאי הסביר כי בתחילת המלחמה "קבוצת עזריאלי" ו"אחוזת החוף" אפשרו חניה בחינם למשרתי המילואים. לפני כשבועיים ובעקבות החזרה לפעילות שגרתית של המשק, ההסדר בוטל.

"אומרים לך שיבואו בתחבורה ציבורית", סיפר מפקד המשרת בבסיס, שניסה למצוא לכך פתרון. "אבל לאנשים שבאים מאזור הצפון והדרום התחבורה לא זמינה 24 שעות ביממה, אי אפשר לבנות ככה משמרות. אנשי מילואים שעוזבים הכל צריכים גם לא להפסיד כסף".

לדבריו, הבסיס מספק הסדר של 50 אחוז הנחה ליום לחלק מהחיילים. מי שנכנס מ-17:00 עד 04:00 חונה בחינם ומי שנכנס החל מ-04:00 בבוקר ועד 17:00 משלם 50% - שזה 50 שקל ליום.

"כשאתה מביא חיילי מילואים שהם סטודנטים או מובטלים, והצבא נותן 300 שקל ליום, לחייב אותם להוציא 50 או יותר על חנייה ליום, זה נראה לי לא בסדר. בסופו של דבר, לחייל הפשוט זה הרבה כסף להוציא 50 שקל, 3-4 פעמים בשבוע בשביל חנייה. איש מילואים ביחידה עורפית צריך שכאשר קוראים לו לבוא בשעות של משמרת – הוא יוכל לבוא".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:

"צה"ל מוקיר את משרתי המילואים ואת עשייתם, ומספק להם מעטפת תומכת במגוון אמצעים. בצה"ל ובמשרד הביטחון עושים את מירב המאמצים לדאוג להסדרי חניה למשרתי המילואים. לראשונה, שוכר צה"ל מאות חניות לטובת משרתי המילואים בכמות המתאפשרת מבחינת היצע החניונים סביב בסיס הקריה, ופועל למציאת פתרונות נוספים. כמו כן, התחבורה הציבורית שבה לפעילות מלאה".