מאז שפרצה המלחמה, משפחה בת ארבע נפשות מקיבוץ נחל עוז מתגוררת בדירת חדר בקיבוץ משמר העמק. האם גל הוד קרונטל הביעה היום (רביעי) בכנסת את תסכולה על המצב: "אני בשבוע 20 להיריון וישנה על הרצפה. הבת שלי, בת שנתיים וחצי, נופלת מהמיטה בלילות כי אין מעקה בטיחות. אלה מגורים של עולם שלישי".

בריאיון לחדשות 12 אמרה גל כי "תנאי המחיה שלנו לא ראויים, הילדים שלי חיים בתנאים לא נורמליים". לדבריה, "הבת שלי קמה באמצע הלילה וצעקה שהיא רוצה לחזור לבית שלה. לפני כמה ימים המראה נשברה עליה כששיחקה, אין פה מקום לזוז. גם החינוך לא מספיק מתוגבר".

"יש מעין התנהלות כאילו אנחנו לפני ה-7 באוקטובר - אבל אנחנו לא", הוסיפה גל, והאשימה את הממשלה: "הם לא בוכים עלינו, לא כואב להם עלינו. אנחנו עדיין האויבים שלהם באופן מוזר. אנחנו עדיין ה'בוגדים' או כל שאר התוויות שאנחנו זוכרים מלפני ה-7 באוקטובר". 

החדר בו מתגוררים גל ומשפחתה מנחל עוז (צילום: חדשות 12)
החדר בו מתגוררים גל ומשפחתה מנחל עוז | צילום: חדשות 12
החדר בו מתגוררים גל ומשפחתה מנחל עוז (צילום: חדשות 12)
החדר שבו מתגוררים גל ומשפחתה מנחל עוז | צילום: חדשות 12

גל הדגישה כי "זה עצוב מאוד שזה מה שקורה במדינה שלנו". בהמשך מתחה ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני לא מבינה איך במציאות שבה תינוקות הוחבאו בארון וההורים נרצחו, ראש הממשלה מצייץ שהצבא אשם. לא מבינה איך האנשים האלה לא מסתובבים עם רגשות אשם ומכים על חטא, איך הם מוצאים זמן לנהל את החיים הפוליטיים שלהם".

גל הוד קרונטל, פונתה עם משפחתה מנחל עוז (צילום: חדשות 12)
גל הוד קרונטל, פונתה עם משפחתה מנחל עוז | צילום: חדשות 12

כאשר היא נשאלה אם תשוב לקיבוץ נחל עוז כשיתאפשר, השיבה גל: "לא בטוח בתל אביב ולא במשמר העמק, לא בטוח במדינה הזאת. הקונספציה שהמדינה שלנו היא בלתי מנוצחת נשברה ב-7 באוקטובר. זה הכה לנו בפרצוף. המדינה לא כואבת על אזרחיה. כל אחד צריך שלאול את עצמו באיזו מדינה הוא רוצה לגדל את הילדים שלו. מה הטעם במדינה שאין ערך לחיים בה?".

משפחת קרונטל עדיין ממתינה לקרווילות שהבטיחה לה המדינה, שם אמורות להתאכלס כל משפחות הקיבוצים מהעוטף בחודשים הקרובים. "אני עדיין שומעת שיש המון חסמים בנוגע לקרווילות שאמורות להגיע", סיפרה אם המשפחה.

"אין לי תלונות למשמר העמק", הוסיפה. "אין לי מילים לתאר איך קיבלו אותנו פה. איך הפכו את המקום הזה לבית. עד כמה שהם יכולים, עבור הילדים שלי, והאנשים פה בקיבוץ. שמנסים הכי טוב שהם יכולים. הפערים הם של המדינה - וזאת הסיבה שהגעתי".