המשטרה פיענחה עוקץ כרטיסי אשראי בהיקף של מאות אלפי שקלים בעשרות מקרים ברחבי הארץ, שבוצע באמצעות התקנת ציוד מיוחד בכספומטים ושכפול כרטיסים במעבדת זיוף, כך מסרה דוברות המשטרה.

לאחר שהחשוד נעצר החודש על ידי יחידת ההונאה במחוז ירושלים, היום הוגש נגדו כתב אישום ע״י יחידת התביעות במחוז.

בתקופה האחרונה התנהלה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד לעבירות של זיוף ושכפול כרטיסי אשראי וגניבת כספים מקורבנות רבים. החקירה החלה בעקבות תלונה במשטרה מאחד הבנקים, אודות הפעילות הפלילית של הנאשם.

עוקץ אשראי (צילום: דוברות המשטרה)
מהממצאים שנתפסו ברשות הנאשם | צילום: דוברות המשטרה

כבר בראשית החקירה, התברר כי הנאשם התקין בכספומטים שונים ברחבי הארץ התקנים מיוחדים, שבאמצעותם העתיק את פרטי מאות כרטיסי של לקוחות תמימים. בהמשך שכפל אותם באמצעות ציוד שנתפס ברשותו, וכך משך כספים בשווי כולל ומצטבר של מאות אלפי שקלים, באמצעות הכרטיסים המזויפים ששכפל וזייף.

באמצע החודש הפכה החקירה לגלויה, כשבלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו בשעת מעשה את הנאשם, תושב חולון בשנות החמישים לחייו. בלשי המשטרה שעקבו אחריו הבחינו בו כשהוא מושך כספים בכספומט בעיר בת ים. בחיפוש שערכו השוטרים, נתפסו ברשות החשוד עשרות כרטיסי אשראי משוכפלים ומזויפים.

בהמשך ערכו בלשי ימ״ר ירושלים חיפוש בדירתו בחולון ובדירה נוספת בעיר פתח תקווה, ששימשה את הנאשם כמעבדת זיוף שנועדה לביצוע מעשיו הפלילים. לטענת המשטרה בדירה השנייה שם הנאשם שכפל כרטיסי אשראי, על בסיס הפרטים והמידע שאותם השיג במרמה ובעבריינות באמצעות ההתקנים שהיה מתקין בכספומטים השונים.

עוקץ אשראי (צילום: דוברות המשטרה)
מהממצאים שנתפסו ברשות הנאשם | צילום: דוברות המשטרה

בדירות איתרו השוטרים ציוד ששימש להעתקה וזיוף כרטיסי האשראי, ממצאים הקושרים את הנאשם לביצוע העבירות וכסף מזומן בסכום של עשרות אלפי ש״ח.

מהחקירה במשטרה עולה כי הנאשם שכר חדר בדירה בפתח תקווה מנתין זר ששהה בישראל שלא כחוק, והשתמש בו כמעבדה להכנת ציוד וזיוף כרטיסי האשראי. הנתין הזר נעצר ונחקר, ובסיום חקירתו הועבר להליך גירוש באמצעות רשות האוכלוסין וההגירה.

כמו כן בחקירה ביחידת ההונאה בימ״ר ירושלים התחזקו החשדות נגד הנאשם וגובשה נגדו תשתית ראייתית לזיוף ושכפול כרטיסי אשראי בעשרות מקרים.

שטרות כסף (צילום: דוברות המשטרה)
מהממצאים שנתפסו ברשות הנאשם | צילום: דוברות המשטרה

מעצרו של הנאשם הוארך מעת לעת בבימ״ש בהתאם לצרכי החקירה. עם סיום החקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, היום הוגש נגדו כתב אישום על ידי יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים, ומעצרו הוארך שוב בבימ״ש עד לתאריך 6.12.

רפ״ק אלי ליבקינד, מפקד יחידת ההונאה בימ״ר ירושלים ציין: ״מדובר בנאשם שפעל באופן שיטתי וסדרתי וכך זייף, שכפל ונטל כספים מחשבונותיהם של אזרחים רבים. לצד מיצוי הדין עם הנאשם והשלמת החקירה- שהבשילה היום לכתב אישום, אנו ממליצים לציבור כולו לעקוב אחר התנועות בחשבון הבנק ולדווח מיד על כל פילות חריגה שאינה מוכרת בחשבון הבנק״.