אביטל הנדלר, אם ל-5 מתל אביב, מנסה לשמור את ילדיה עסוקים ונהנים בחופש הגדול. אבל מחירי האטרקציות השונות שעלו עוד ועוד בשנים האחרונות הפכו את המשימה שלה למורכבת במיוחד. "אטרקציה למשפחה כמו שלנו עולה לפחות 6,000 שקלים", היא מספרת, "גם אם אתה מוריד רגע את האטרקציות - גם בילוי של ללכת לסרט כשיש לך חמישה ילדים הוא בילוי יקר".

בחו"ל לעומת זאת, נראה שעלות האטרקציות נוחה הרבה יותר. בבריטניה למשל, כניסה וצפייה בתערוכות קבועות במוזאונים ענקיים כמו מוזיאון הטבע ומוזיאון ההיסטוריה, הן חינמיות לחלוטין. להבדיל, כניסה למוזיאון הטבע בתל אביב עולה 50 שקלים לאדם (כניסה חינם עד גיל 5). ביקור משפחתי בגן חיות סמוך לפריז עולה כ-65 שקלים לאדם, לעומת 350 שקלים למשפחה. 

בברצלונה, ביקור במוזיאון המדע עולה 25 שקלים לאדם, ואילו בישראל ביקור במוזיאון מדע עולה 84 שקלים. כרטיס כניסה לפארק המים אקוואפליקס באיטליה הוא כ-60 שקלים, בעוד שכרטיס כניסה לימית 2000 עולה 130 שקלים לכרטיס. פערי המחירים משמעותיים במיוחד עבור משפחות עם ילדים רבים, ובכך מקשה יוקר המחיה הישראלי במיוחד על הורים שמבקשים להעביר בנעימים את החופש הגדול של ילדיהם.