שער הדולר המשיך לרדת היום (שישי), והשער היציג נקבע על 3.63 שקלים. לאחר מכן הוא המשיך לרדת. בשוק מטבע החוץ מספרים על מוכר אנונימי שמזרים היצעים גדולים לשוק בימים האחרונים. נשאלת השאלה אם מדובר בהתערבות של בנק ישראל במסחר מטבע החוץ. בבנק ישראל סירבו להגיב.

יש אפשרות שבנק ישראל דוחף לקניית דולרים, על מנת לא לאבד מערכו של השקל - ולהילחם באינפלציה בישראל, שעדיין לא ירדה למרות העלאת הריבית. כך או כך, השאלה תישאר פתוחה לאחר שכאמור בנק ישראל לא הגיב לדברים.

לפני יומיים דיווחנו כי השקל ממשיך להתחזק אל מול הדולר והאירו - והשלים עלייה בשיעור של כ-1.65%. מגמת התחזקות השקל החלה כבר ביום שני - ונובעת גם ככל הנראה מההתפתחויות הפוליטיות סביב הרפורמה המשפטית והרגיעה היחסית בוויכוח סביב הנושא. זאת, לאחר שבסוף השבוע שעבר, התחזק הדולר מול השקל והגיע לשיא של 3.75 שקלים לדולר אחד.

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון התייחס בשבוע שעבר בכנס אלי הורביץ לחברה וכלכלה למגמת היחלשות השקל והדגיש כי לדבר יש השפעה על האינפלציה: "אין ספק כי לפיחות שחווינו השפעה משמעותית על האינפלציה. יש לנו אינפלציה עודפת של לפחות כ-1%. היחלשות השקל בולטת בכך שרוב המטבעות דווקא התחזקו מול הדולר בחצי השנה האחרונה".