חברת REMILK הישראלית הודיעה כי קיבלה אישור ממשרד הבריאות להתחיל ולשווק חלב שאינו מן החי - וצפויה להתחיל ולמלא את מקררי החלב ממש בקרוב. לא מדובר בחלב סויה או שקדים כפי שאנו מכירים, אלה בהתססה של חלבון שמייצרת משקה זהה לחלב – במעבדה.

האישור שקיבלה רימילק יאפשר שיווק מוצרי חלב אמיתיים, המבוססים על חלבוני חלב מלאכותיים, לצרכנים. גם חברת טרה וגם תנובה כבר השקיעו בחברה, ותשתית העובדים שלה נמצאת כאן בישראל, כך שהשיווק צפוי כבר בקרוב.

עובדי רימילק (צילום: באדיבות רימילק)
עובדי רימילק | צילום: באדיבות רימילק

האישור הישראלי מצטרף לאישור סינגפורי ולשלבים מתקדמים של אישור בארגון ה-FDA האמריקני. המשמעות היא שישראל תהיה מהמדינות הראשונות שמצטרפות למהפכת מוצרי הבשר והחלב שמקורם במעבדה, כשחברות רבות שנמצאות בחזית הטכנולוגיה הן חברות כחול-לבן.

גייסה למעלה מ-130 מיליון דולר

חברת רימילק גייסה עד כה למעלה מ-130 מיליון דולר, וחתמה על חוזי הפצה עם שחקניות מובילות בשוק החלב העולמי. בישראל, הודיעה רימילק בשנה האחרונה על חתימת הסכם מסחרי רחב היקף עם החברה המרכזית למשקאות, להשקת מוצרי חלב המבוססים על חלבוני רימילק.

אביב וולף (צילום: Tal Zelicovitch)
אביב וולף מנכ"ל ומייסד רימילק | צילום: Tal Zelicovitch

אביב וולף מנכ"ל ומייסד רימילק מסר: "רימילק נולדה להיות חברה בינלאומית המעזה לאתגר את תעשיית החלב המסורתית, אבל תמיד חלמנו על רגע ההשקה כאן בארץ, בקרב המשפחות, החברים, התעשייה והחברה הישראלית כולה. ההשקה המתוכננת עם החברה המרכזית מהווה צעד משמעותי במימוש החזון שלנו ליצירת מערכות מזון חדשות שיוכלו לתת מענה מזין ואיכותי לאוכלוסיית העולם הגדלה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך: "אישור זה הוא פריצת דרך ראשונית ואבן דרך של ממש בתחום המובילות הטכנולוגית של מדינת ישראל. פיתוח הטכנולוגיות יביא את ישראל להתעצמות כלכלית, לביטחון תזונתי, להתמודדות עם שינויי האקלים ולרווחת בעלי החיים".