סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI והאיש מאחורי ChatGPT, לא ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו במהלך ביקורו בארץ במהלך השבוע, כך נודע היום (ראשון) ל-N12. גורמים בענף ההייטק מעריכים כי אלטמן מסרב להיפגש עם נתניהו נוכח קידום המהפכה המשפטית וההתנגדות בענף לקידומה. 

בלשכת נתניהו אומרים כי לא שוגרה כלל פנייה בבקשה לפגישה של רה"מ עם אלטמן, אך גורמים המעורים בפרטים מאשרים כי נעשו ניסיונות שלא צלחו. במהלך הביקור יגיע אלטמן למטה מיקרוסופט, לכנס באוניברסיטת תל אביב וגם צפויה לו פגישה עם נשיא המדינה. 

בנימין נתניהו, הרצי הלוי, יואב גלנט (צילום: חיים צח, לע"מ)
הרצי הלוי, בנימין נתניהו, יואב גלנט | צילום: חיים צח, לע"מ

אלטמן כתב היום בחשבון הטוויטר שלו לקראת הביקור בישראל ובמדינות נוספות במזרח התיכון ובאסיה. "מתרגש לבקר בישראל, ירדן, קטאר, איחוד האמירויות, הודו ודרום קוריאה בשבוע הזה", כתב. 

ב-tech12 פורסם ביום חמישי כי בחברת OpenAI טרם עדכנו בלו"ז המלא של אלטמן בישראל. בקרב חוקרי AI ואנשי התעשייה הופץ קישור סודי לטופס בקשה לפגישות אישיות עם אלטמן. נוסף על הפגישות עם מייקרוסופט ואוניברסיטת תל אביב, ההנחה היא שהוא ייפגש עם מספר יזמי סטארט-אפ ישראלים, אך עדיין לא ברור עם מי.

לפני כשבוע וחצי צה"ל הציג לראש הממשלה נתניהו את יכולות הבינה המלאכותית שפותחו בידי יחידה 8200. "ראיתי את העתיד כאן, כבר היום. יידעו כל אויבינו, אנחנו מקדימים אתכם – בהרבה", אמר נתניהו בהצהרה מצולמת. "ישראל פותחת פער על אויביה, על כל אויביה. והיא עושה זאת בשילוב של אינטליגנציה אנושית ומלאכותית".