השרה לשעבר איילת שקד מצטרפת לקבוצת קרדן נדל"ן ותכהן כיו"ר הדירקטוריון, כך דיווחה היום (ראשון) החברה. שקד תמונה תחילה לתפקיד סגן יו"ר הדירקטוריון, זאת עד למועד סיום כהונתו של היו"ר המכהן, יוסף גרינפלד, שצפוי לסיים תפקידו בחודשים הקרובים. שקד הובילה בבחירות האחרונות את מפלגת הבית היהודי, אך לא עברה את אחוז החסימה וכעת היא פונה לשוק הפרטי, אחרי יותר מעשור של פעילות ציבורית ופוליטית. 

החברה ציינה כי מינויה של שקד כפוף לאישור ועדת התגמול ודירקטוריון החברה, אשר צפויים להתכנס בימים הקרובים. לאחר אישור ועדת התגמול והדירקטוריון, תזמן החברה אסיפה כללית של בעלי המניות בחברה לאישור ההתקשרות ותנאי הכהונה כנדרש.

קרדן נדל"ן הינה חברה ציבורית בבעלות קרדן ישראל שבשליטת רוני בירם, גיל דויטש ואבנר שנור ומנוהלת על ידי עמוס דאבוש. החברה עוסקת בייזום ופיתוח פרויקטים למגורים ונכסים מניבים וכן במתן שירותי בניה בפרויקטים לבניית מבני מגורים, מבנים מסחריים, מבנים ציבוריים ותשתיות, באמצעות חברת אל-הר הנדסה ובניין בע"מ. בתחום המגורים, החברה מעורבת כיום בתכנון, יזום וביצוע פרויקטים בערים רבות בארץ בהיקף של כ-14 אלף יחידות דיור.

שקד: "אני שמחה להצטרף לקבוצת קרדן נדל"ן ולהמשיך לפעול לבניית ויישוב הארץ. קרדן נדל"ן היא חברה וותיקה ומקצועית עם פוטנציאל גדול ואני מאמינה שביחד עם צוות ההנהלה הקיים נפתח אותה ונאיץ אותה קדימה".

עמוס דאבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן: "אני מברך על הצטרפותה של איילת שקד. אני מאמין כי שקד תסייע לנו להמשיך את מגמת הצמיחה והגידול בפעילות החברה כחלק מהאסטרטגיה שלה בשנים הבאות. בנוסף אני רוצה להביע את הערכתי הרבה ליו"ר החברה הנוכחי, מר יוסף גרינפלד שיפרוש מתפקידו לאחר שנים רבות בהן כיהן כיו"ר החברה וקידם את פועלה".

אם יאושר המינוי הוא יביא לסיום שנותיה של שקד בפוליטיקה הישראלית. בצעירותה עבדה שקד כמהנדסת וכמנהלת שיווק בחברת טקסס אינסטרומנטס אך במהרה עברה לפעילות ציבורית. ב-2006 ניהלה את לשכתו של רה"מ בנימין נתניהו, שהיה אז יו"ר האופוזיציה, ביחד עם שותפה הפוליטי לעתיד נפתלי בנט. ב-2008 פרשו שניהם מהלשכה ובהמשך הקימו את תנועת "ישראל שלי", ששקד עמדה בראשה.

ב-2013 נכנסה שקד לראשונה לכנסת, מטעם מפלגת הבית היהודי, ובבחירות ב-2015 כבר זכתה במקום הראשון בפריימריז, והוצבה במקום השלישי ברשימה. בממשלה ה-34 שקד מונתה לשרת המשפטים וכיהנה בתפקיד זה עד 2019. כשרת משפטים שקד הובילה קו שמרני והתגאתה במינויי השופטים הרבים שביצעה בזכות הרוב שהצליחה להשיג בוועדת המינויים.

בבחירות הקודמות שקד ובנט הובילו את רשימת ימינה, ובמסגרת ממשלת החילופים שקד מונתה לשרת הפנים. בעקבות נפילת הממשלה ופרישתו של בנט מהפוליטיקה, שקד הובילה לבדה את רשימת ימינה, שהתאחדה עם הבית היהודי בבחירות לכנסת ה-25. הרשימה המשותפת זכתה רק ל-1.19% מהקולות ולא עברה את אחוז החסימה.