חברת Wiz הודיעה על גיוס ענק של 300 מיליון דולר לפי שווי של 10 מיליארד דולר - והופכת בכך ליוניקורן הסייבר הגדול בעולם תוך שלוש שנים מהקמתה. באותה נשימה הצהיר מייסד ומנכ"ל החברה אסף רפפורט: "לצערנו, לאור ההפיכה המשטרית, הכסף שגייסנו לא ייכנס לישראל".

בפתח דבריו כתב רפפורט: "אנחנו משתתפים בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהן ביממה האחרונה ומודאגים מההידרדרות הביטחונית המהירה בשני הצדדים. החשש הגדול שלנו לגבי ההיי טק הישראלי הוא לא רק בכספים שיוצאים מישראל, אלא גם בכספים הרבים שכבר לא ייכנסו לארץ. אני שומע מכל עבר קולות של משקיעים מודאגים, של יזמים שמוציאים בחשאי כסף מהארץ ושל עובדים המפחדים לעתידם בישראל.

"חברת Wiz הצליחה עד היום בזכות אקוסיסטם מדהים שקיים בישראל", הוסיף, "אבל הוא עומד כרגע בפני סכנה קיומית. אני מאמין ומקווה שקולות הכאב העולים מכל חלקי העם יביאו את הממשלה להתמקד באירועים הביטחוניים, לעצור את מהלכי החקיקה ולחתור לפשרה אמיתית שמקובלת על כל הצדדים".

לפני כ-3 שבועות פרסמנו לראשונה כי חברת Wiz החליטה להוציא את הכספים שהיא מחזיקה כאן בארץ, בחשבונות בבנקים ישראלים ותוציא אותם לחשבונות בבנקים בחו"ל. על פי ההערכות, החברה של אסף רפפורט מחזיקה בישראל כמה עשרות מיליוני דולרים, והיא תעביר את הכסף לחו"ל. היא תשאיר כאן רק מעט כסף, כדי לאפשר פעילות שוטפת ולתשלום משכורות בארץ.

ההחלטה על המהלך הגיעה לאחר שמשקיעים בחברה לחצו על ההנהלה לפזר סיכונים בגלל אי-הוודאות שגדלה בישראל בשל המהפכה המשפטית, ובגלל הסיכון העולה של המשק הישראלי בעקבות המחאה נגד החקיקה.