אינטל, המעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי, אישרה היום (שני), כי תבטל את בנייתו של בניין משרדים חדש בפארק מת"ם שבחיפה, ובמקומו ייבנה חניון לרווחת עובדי הפארק. רק בחודש מאי 2021, בעת ביקורו בישראל הבטיח מנכ"ל החברה, פט גלסינגר, כי ישקיע 200 מיליון דולר בבניית קמפוס חדש בחיפה ובנוסף ישקיע 400 מיליון דולר בהקמת מרכז נוסף עבור מובילאיי בירושלים. המרכז שבנייתו בוטלה, תוכנן להיבנות בפארק מת"ם ליד מרכז הפיתוח הראשי והוותיק של החברה בעיר. שניהם יחד היו אמורים להעסיק כ-6,000 עובדים.

המעסיקה הגדולה ביותר בהייטק הישראלי מנהלת בימים אלה תהליך של "ניקוי שולחן", במסגרתו פרסמה תוכנית לפרישה מרצון לפי נוסחה של גיל, ותק וציון ההערכה שנתי. עוד עשרות עובדים בישראל ומאות בעולם פוטרו לקראת סוף השנה מפעילויות מסוימות.

מאוחר יותר השנה תחל אינטל באסטרטגיית קיצוץ בת שלוש שנים, שתחסוך לחברה כ-20 מיליארד דולר, ובסופה אמורה להיות אינטל להיות חברה יעילה יותר, רזה יותר ומוכנה לאסטרטגיה החדשה כמפעל ייצור המספק שירות גם לחברות שבבים אחרות.

מאינטל נמסר כי "כחברה שבחרה לעבוד במודל עבודה היברידי, אינטל פועלת להעריך ולמקסם את ניצול השטח הנדל"ני שלה במטרה ליצור סביבת עבודה דינאמית ונוחה עבור העובדים שלנו, תוך שאנחנו מביאים לצמצום בעלויות. מהבדיקות שערכנו עלה כי יש ביכולתנו לספק מענה הולם על צורכי העובדים שלנו בחיפה באמצעות המשרדים הקיימים, ולפיכך החלטנו לעצור את הבנייה של IDC12 ולהשלים את מבנה החניה.

"נדגיש כי אינטל ישראל מפתחת ומייצרת פתרונות טכנולוגיים שמשנים את העולם בתחומים המהווים חלק מרכזי וחיוני באסטרטגיית IDM 2.0 ובעתידה של החברה, בהם: מחשוב, קישוריות, בינה מלאכותית, אבטחת סייבר וייצור, ואנו נותרים מחויבים לפעילות החברה בישראל".

הכתבה פורסמה במקור ב"גלובס"