על כביש החוף: שרת התחבורה מירי רגב הודיעה הערב (שני) כי החל ממחר יוצבו בשעות העומס שוטרי תנועה, שיאכפו בצורה סמויה בלבד את הנסיעה בנתיב הייעודי לתחבורה ציבורית ולרכבים בעלי תפוסה של שלושה נוסעים ומעלה. עוד הוסיפה רגב כי לאחר השעה 9:30 ייפרסו ניידות גלויות בכביש החוף, בין מחלף נתניה צפון למחלף פולג. המטרה – לאפשר תנועה זורמת ולהקל על העומסים.

ההנחיה צפויה להיכנס לתוקף כבר מחר וכולנו עלולים להרגיש אותה בכיס. בשעות המוקדמות, המשטרה תציב כוחות סמויים ובשעות המאוחרות יותר, שוטרי התנועה יפעלו בגלוי. בין היתר השוטרים צפויים לחלק דוחות וכך לאפשר את זרימת התנועה בנתיב רב-התפוסה. רגב הודתה לשר לביטחון לאומי בן גביר על הטיפול היעיל בהצבת כוחות המשטרה.

כביש החוף (צילום: פלאש 90)
כביש החוף, ארכיון | צילום: פלאש 90

ההוראה הגיעה לשטח בצורה מבולגנת. בתחילה, שוטרי התנועה קיבלו הנחייה שלא להגיע בכלל לעבודה עד השעה 9:30. לאחר פניית כתבים לשרה רגב, הובהר לשוטרים כי ההנחיה הסופית היא שהאכיפה תימשך גם בשעות הבוקר - באמצעים סמויים.

בשבוע שעבר, עם כניסתה לתפקיד, הכריזה שרת התחבורה רגב על בחינה מחדש של סוגיית הנתיבים המיוחדים: "להיתקע בפקקים ולראות נת"צים ריקים - זה לא יהיה בבית ספרי", אמרה. ההודעה של רגב עוררה ביקורת, והיא צפויה להתמקד בנתיבים הצהובים על כביש 1, איילון ומישור החוף. הנתיב הייעודי בכביש החוף הוקצה לרכבים רבי-תפוסה בתקופתו של שר האוצר הנוכחי בצלאל סמוטריץ'.