ג'נסיס, חברת הלוואות הקריפטו, הגישה לבית המשפט הפדרלי במנהטן בקשה להגנה מפני פשיטת רגל לאחר שדיווחה הלילה (בין חמישי לשישי) על חדלות פירעון. ג'נסיס היא האחרונה בנפגעות קריסת בורסת הקריפטו FTX. בבקשת הענק דיווחה החברה על יותר מ-100 אלף לווים וחובות בשווי 1.2 מיליארד דולר ועד 11 מיליארד דולר.

ג'נסיס סיפקה הלוואות בתחום הקריפטו וסדרה של החלטות שגויות הובילו אותה לעצור את המשיכות כבר ב-16 בנובמבר. החברה סיפקה הלוואות בסדרי גודל משמעותיים לשתי חברות שקרסו: לקרן הגידור 3AC סיפקה ג'נסיס הלוואה בשווי 2.3 מיליארד דולר, והחברה פשטה את הרגל ביולי אשתקד.

במקביל לאלמדה, חברת אחות של בורסת FTX, סיפקה ג'נסיס הלוואה בגובה 2.5 מיליארד דולר. FTX הגישה בקשה לפשיטת רגל בנובמבר ובמסמכים נמצא חור של מיליארדים. בנקמן פריד, המייסד של FTX, הכחיש על פי הדיווחים הונאה אך לא הצליח להסביר לאן נעלם הכסף. המשפט שלו צפוי להיפתח באוקטובר. מיד אחרי קריסת FTX דיווחה ג'נסיס כי 175 מיליון דולר מנכסיה כלואים בפלטפורמה.

במסמכים שהגישה ג'נסיס רשומות בין השאר הלוואות בגובה 756.9 מיליון דולר לג'מיני, בבעלות האחים וויקלווס. קמרון וויקלווס, מייסד שותף של החברה, צייץ בטוויטר שלו שג'נסיס "ממשיכה לסרב להציע ללווים עסקה הוגנת".
בימים האחרונים הואשמה החברה על ידי הרשות לניירות ערך האמריקנית בגין מכירת מכשירי השקעה לא מאושרים.