שר הבינוי והשיכון המיועד יצחק גולדקנופף (יהדות התורה) אמר היום (רביעי) בכנס שבו השתתף כי אינו יודע על משבר בענף שעליו הוא צפוי להיות מופקד. "מדברים איתי כל הזמן על משבר ומשבר ומשבר. אני לא הכרתי קודם את משרד השיכון, אני לא יודע שיש משבר בענף הזה", אמר גולדקנופף. השר המיועד אמר את הדברים בשיח משותף שהנחה גדעון אוקו בנושא משבר הדיור, במהלך ועידת השלטון המקומי MUNI EXPO. 

עוד בנושא - סיקור N12:

כשנשאל האם יש משבר בענף הדיור, אמר השר המיועד גולדקנופף: "אני שומע מכולם שהתוכניות מוכנות, צריך רק לצאת לבנייה". הוא הבהיר כי "יש לי אנשים טובים במשרד השיכון שכבר נמצאים. אני רואה שבונים בארץ. אנחנו נכפיל, נשלש, נרבע, נחמש. נגיע להכל".

גולדקנופף הוסיף כי "אני נמצא בחלק השני של החיים, ומעוניין להביא את הניסיון שצברתי בניהול כדי לייצר משהו חדש במשרד השיכון ולהביא בשורה לכל עם ישראל. אם צריך להביא כח עבודה מחו"ל נפעל לעשות זאת".

"אני לא שר הדיור החרדי", הבהיר גולדקנופף. "אני שר במדינת ישראל שמחויב לכלל הציבור, ללא הבדל דת גזע ומדינה. הציבור החרדי אמנם סובל מהמצוקה הכי הרבה, אבל נדאג לכולם".

יצחק גולדקנופף, יו"ר יהדות התורה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
"אני לא שר הדיור החרדי". השר המיועד גולדקנופף | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אני לא גר בחו"ל", המשיך השר המיועד גולדקנופף בדבריו. "אני מכיר את מדינת ישראל עילית ואת מדינת ישראל תחתית. התחתית היא זו שמתגוררים בה צעירים בחניונים ובכוכים ויחידות תת-קרקעיות. המשימה שלנו היא להוציא אותם משם", הוסיף.

נכנסת למשרד בתקופה מאוד חשובה. מה דבר ראשון שעושה?
"מקשיב, לומד, אחרי שאלמד משך חודש או שלושה שבועות או חודשיים, אלמד יחד עם כל צוות המשרד שלנו, אז אציג בפני עם ישראל מה אנחנו הולכים לעשות בשנים הקרובות במשרד השיכון. אנחנו בקדנציה הזאת, נביא בשורה עצומה לעם ישראל".

שמענו את ההבטחות מהממשלה הקודמת והשרים הקודמים. בינתים המחירים עולים.
"תכנסו עוד כנס עוד ארבעה חודשים, ניתן לכם דברים ברורים ולא רק חזון או חלום. דברים מציאותיים. אנחנו לא יכולים לפרוס אותם היום – אלא רק אחרי שניכנס למשרד".

נדבר על הגרלות. החודש הבא הגרלה האחרונה, אתה מתכוון להמשיך את ההגרלות לדירות במחיר מטרה?
"אל תדבר איתי על תכניות ואל תתפוס אותי במילים. תן לי לדבר לאנשים דברי אמת. נשב כשיהיו לנו דברים ברורים".

אתר בניה בבאר יעקב, פברואר 2022 (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)
"אני רואה שבונים. רואה שיש בעם ישראל רצון לבנות". אתר בנייה במרכז הארץ | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

אין משבר דיור כשאתה מסתכל?
"שומע מכולם שהתכניות מוכנות וצריכים רק לצאת לבניה. יש לי אנשים במשרד השיכון שכבר נמצאים, יש עוד גלריה של יועצים, בעלי מקצוע. אני חושב שנוכל להביא לעם תוך כמה שנים בשורה לכולם".

אני מנסה להבין. אמרת שאתה מסתכל על המצב ורואה שאין משבר.
"רואה שבונים. רואה שיש בעם ישראל רצון לבנות. כשצריך מביאים גם פועלים מחוץ לארץ. מכל מיני מקומות".

שמענו את נתניהו מבטיח להקפיא ריביות. שמענו את גפני אומר להקפיא את הריבית על המשכנתה יש לכך היתכנות?
"אם נצטרך להילחם בזה, נילחם גם בזה".