85 ימים למועד הבחירות לכנסת ה-25: הבוקר (שני) נפתחה ההרשמה לתפקיד מזכירי ועדת קלפי מטעם ועדת הבחירות המרכזית, שצפויים לאייש כ-13 אלף קלפיות ברחבי הארץ. למתעניינים - השכר בבחירות הקודמות עמד על 2,279 שקלים, לפני ניכוי מס בגובה 25%. השכר לבחירות הקרובות צפוי להיקבע לאחר הישיבה הבאה של נשיאות ועדת הבחירות המרכזית.

במסגרת תפקידו של מזכיר הקלפי, הוא יידרש לכמה משימות: להתייצב בוועדה האזורית לפני יום הבחירות לקבלת חומר ההצבעה. במהלך יום הבחירות הוא/היא ינהלו את ההצבעה בקלפי מתחילתה בשעה 7:00 ועד לסגירתה ב-22:00. לאחר השעה הזאת, יחל מזכיר הקלפי בהליך ספירת הקולות. לאחר מכן, יחזיר בחזרה את החומרים לוועדה. שימו לב ששכר המזכיר כולל את כל העבודה הנדרשת, ולא רק את זו שביום הבחירות.

ועדת קלפי סופרת את הקולות, בחירות 2009 (צילום: ap)
אחריות כוללת לניהול תקין של יום ההצבעה בקלפי, ארכיון | צילום: ap

הליך המיון לתפקיד מזכיר הקלפי יכלול מבחן מיון ממוחשב, השתתפות בהדרכה פרונטאלית (בת כ-4 שעות), ומעבר מבחן הסמכה בהצלחה. כל מועמד שיעבור את המבחנים יידרש גם לעבור ריאיון אישי בוועדות האזוריות. המועמדים חייבים לעמוד בתנאי הסף ובדרישות שהגדירה הוועדה – בן 21 ומעלה, אי חברות במפלגה או ביצוע פעילות מטעם מפלגה ב-3 השנים שקדמו ליום הבחירות, השלמת 12 שנות לימוד ועוד.

הגשת המועמדות תתבצע באמצעות "מערכת גיל", מערכת ממוחשבת הנגישה מכל מחשב ביתי.

להגשת מועמדות באתר ועדת הבחירות המרכזית, לחצו כאן