יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד העביר מסרים לאוצר ובהם הבהיר כי אם ייחתם הסכם עם המורים, הוא ייאלץ לפתוח הסכמי עבודה נוספים במגזר הציבורי, כך נודע היום (שלישי) ל-N12. "הלחץ עלי מטורף", מסר בר דוד לגורמים באוצר.

על פי אותם גורמים, בר דוד טען כי "ההסכם עם המורים משאיר את כל המגזר שלי בהסכמים נחותים. הלחץ עלי מטורף". עוד הוסיף יו"ר ההסתדרות: "לצערי יהיה לזה ביטוי כבר בימים הקרובים. אני בסדרה של התייעצויות על המשך הדרך".

הטענות של בר-דוד אינן חסרות אחיזה במציאות. לאחר המורים יצטרכו באוצר לחתום על הסכמי שכר מול עובדי המגזר הציבורי. אחד המרכזיים שבהם הוא הסכם הסייעות שלא קודם זמן רב, ובאוצר יידרשו לתת לו מענה לאחר המורים. בנוסף ישנם הסכמי המסגרת בכלל המגזר הציבורי שפתוחים כבר שנים, ולמעשה מגזר שלם שחש תקוע. 

לקראת אישור התקציב האחרון הבטיח שר האוצר ליברמן שבתקציב 2023 הסכמי השכר יהוו נושא מרכזי וישפרו את תנאיהם של העובדים במשק, בהמשך לעסקת החבילה שנחתמה. אך מאז זרמו הרבה מים בנהר, הכנסת פוזרה ועסקת החבילה עודנה עומדת באוויר. לפיכך לא ברור מול מי ייחתמו הסכמי השכר הבאים, ועד כמה איומו של בר-דוד יוכל להתממש.

בינתיים חודש המשא ומתן בין הסתדרות המורים, ובראשה יפה בן-דוד, לבין האוצר, לאחר שגם אתמול נסגר ללא הסכמות. שר האוצר אמנם טען שהגיש בקשה לצווי מניעה כנגד שביתה מתוכננת, אך משרד המשפטים הבהיר שלא התקבלה בקשה כזו. הערב בשעה 19:00 יצטרכו הסתדרות המורים, משרד החינוך ומשרד האוצר להגיב לעתירת התאחדות התעשיינים לבית הדין לעבודה כנגד השביתה.