שוב מסתבך: התובעת הכללית בניו יורק, לטיציה ג'יימס, הגישה תביעה אזרחית בגין הונאה נגד נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, 3 מילדיו הבוגרים והארגונים המקושרים אליו, בסך 250 מיליון דולר. מלבד הנשיא לשעבר, בין הנתבעים ישנם גם ילדיו דונלד טראמפ ג'וניור, אריק טראמפ ואיוונקה טראמפ, וארגונים המקושרים אליו כמו The Trump Organisation ועוד.

התביעה מייחסת לנתבעים דיווחים כספיים כוזבים בנוגע לחברות האמורות. "ההצהרות של המצב הפיננסי של מר טראמפ בין השנים 2011 ל-2021 היו כוזבות, הן בתוכן שהרכיב אותן והן בצורה שבה הוצגו", נכתב.

התביעה דורשת לאסור על האישים המעורבים לכהן בעמדות ניהול של חברות בניו יורק. במסיבת עיתונאים שכינסה, התובעת ג'יימס הפנתה לראיות שנאספו במשך 3 שנות  חקירה של התביעה הפדרלית במנהטן, וטענה כי הן מעידות על עבירות פליליות של החוק הפדרלי.

"טראמפ ניפח באופן כוזב את השווי שלו במיליארדי דולרים", טענה. זאת, כדי להשיג תנאים טובים יותר להלוואות ולביטוחים לחברות שלו, וכן כדי לצמצם את תשלומי המס שלו. המשרד של ג'יימס ראיין יותר מ-65 עדים ועבר על מיליוני מסמכים במהלך החקירה.

האחוזה של טראמפ (צילום: The Washington Post, GETTYIMAGES)
תביעה אזרחית נגדו. נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ | צילום: The Washington Post, GETTYIMAGES

עורכת דינו של הנשיא לשעבר טראמפ, אלינה האבה, מסרה בתגובה: "הגשת התביעה היום איננה מתמקדת בעובדות או בחוק, אלא בקידום האג'נדה הפוליטית של התובעת הכללית. ברור לחלוטין שמשרד התובעת חרג מסמכותו החוקית על ידי חטטנות בעסקאות שלא התרחשה בהן כל עבירה. אנחנו בטוחים שמערכת המשפט שלנו לא תתמוך בניצול לרעה הבלתי מבוקר הזה, ואנחנו מצפים להגן על הלקוח שלנו מפני כל אחת מהטענות חסרות הצדק של התובעת הכללית".