הפאונד הבריטי צנח הבוקר (שני) לשפל של כל הזמנים מול הדולר, כשירד ב-4% ושערו הגיע לזמן קצר ל-1.0382 דולר. הפיחות של הפאונד מגיע בצל התוכנית השנויה במחלוקת של ראשת הממשלה הנכנסת ליז טראס למלחמה במיתון שמתקרב לבריטניה.

טראס הכריזה על תוכנית להפחתת מיסים מאסיבית לצד הגדלת ההשקעה הממשלתית, במטרה להגדיל את הצמיחה ולהילחם במיתון. המבקרים חוששים שהצעדים הללו יגדילו את החוב של בריטניה באופן משמעותי. בתקופה הנוכחית, שבה הריביות עולות וההלוואות מתייקרות, מצופה ממשלות לשמור על משמעת פיסקלית ולא להגדיל את החוב, ולכן התוכנית הזו משפיעה לרעה על שער הליש"ט.

בנוסף נטען כי המדיניות של טראס תועיל יותר לשכבות הגבוהות, ולא תסייע למעמד הביניים ולשכבות החלשות שמתקשות להתמודד עם האינפלציה הגבוהה (9.9% באוגוסט, מהגבוהות במערב) ועם מחירי האנרגיה הנוסקים. הפיחות של הפאונד ייקר עוד יותר את היבוא לבריטניה ויגביר את לחצי האינפלציה במדינה.

לצד הגורמים שמחלישים את הפאונד, הדולר מצידו ממשיך להתחזק מול סל המטבעות, לאחר העלאת הריבית החדה של הפד בשבוע שעבר והצפי להמשך העלאות ריבית עד סוף השנה ולתוך 2023. הפד העלה את הריבית ב-0.75, העלאה חמישית ברציפות, והגדיל את הצפי לסיום העלאות הריבית ל-4.6% ב-2023. גם בבריטניה העלה הבנק של אנגליה את הריבית בשבוע שעבר ב-0.5, שהעלה את הריבית ל-2.25%, הרמה הגבוהה מאז 2008.