השליחה נפצעה, המסעדה מתנערת: עובדת של המסעדה המוכרת "בית תאילנדי" בתל אביב נפצעה בתאונת דרכים במהלך משלוח, ועל אף שמדובר בתאונת עבודה - במסעדה סרבו לשלם על הנזקים. בבית התאילנדי טוענים שהתאונה התרחשה בגלל אי זהירות של העובדת, ולכן הם לא מחויבים לשלם עליה, אך לאחרונה פסק בית המשפט כי על המסעדה לשלם את הפיצויים.

התאונה התרחשה בשנת 2020, כשהשליחה נסעה על אופניים וחצתה בשוגג צומת באור אדום. רכב פגע בה, והיא נפצעה באורח קשה. היא אושפזה בבית החולים עם חבלת ראש ושברים רבים. לאחר מכן, נהג הרכב הגיש נגדה ונגד המסעדה שבה הועסקה תביעה בסך כ-16 אלף שקלים בגין נזקי הרכוש שנגרמו לו.

לפי החוק היבש, המעסיקה אמורה לבטח את העובדים בכל אירוע הקשור לעבודה, ולשלם על הנזקים. המקרים היחידים בהם ניתן לחייב את העובד בתשלום הם כשהעובד גורם לנזקים בזדון ו/או עקב רשלנות חמורה. למרות זאת, בבית התאילנדי טענו מיד כשהוגשה התביעה כי על העובדת לשלם בעצמה על הנזקים - מפני שהיא אחראית לתאונה. מתברר, כי בבית תאילנדי מחתימים את העובדים על טופס ייחודי לפיו במידה של עבירת תנועה, גם אם בשוגג, האחריות תחול עליהם.

המשפט התנהל במשך השנים בבית משפט השלום ברחובות, ואת העובדת ייצג עו"ד רוני ארגמן. על אף הטענות של מסעדת בית תאילנדי שמתבססות על ההחתמה על הטופס השנוי במחלוקת, הוחלט לבסוף במסגרת הסדר כי חברת הביטוח של המסעדה תשלם לתובעת, חברת 'קאר 2 גו', שיוצגה ע"י עו"ד שחף היימן ממשרו של עו"ד אסף ורשה, סכום של 13,436 שקלים.

עורך דין שחף היימן  (צילום: רגב כלף)
עורך דין שחף היימן | צילום: רגב כלף
עו"ד רוני ארגמן  (צילום: עמרי מירון)
עו"ד רוני ארגמן | צילום: עמרי מירון

ממסעדת בית תאילנדי נמסר בתגובה: "מאוד תמוה בעינינו כי עובדת לשעבר שלנו פונה לאמצעי התקשורת על מנת להכפיש את המסעדה ולפגוע בשמה הטוב למרות שעברה עבירת תנועה חמורה וחריגה אשר נגרמה באשמתה הבלעדית: מעבר באור אדום מלא וכתוצאה מכך ארעה תאונת דרכים, אירוע אשר עלול היה להסתיים באופן חמור יותר ואף בנפגעים בנפש. מסעדת בית תאילנדי דואגת לבטח את עובדיה לאורך  השנים בביטוח  מורחב משמעותית מהנדרש בחוק. על אף תשלומי פרמיה גבוהים  והכל כדי להעניק  לעובדיה ביטוח מוחלט ומלא".