שר האוצר אביגדור ליברמן הודיע הבוקר (חמישי) בטוויטר כי הוא תומך בהעלאת שכר המורים, אך כפוף להתאמת לוח החופשות של התלמידים ללוח החופשות הנהוג בשוק העבודה.

המשבר במערכת החינוך - סיקור N12:

"העלאת שכר המורים בדגש על מורים מתחילים ומצטיינים, הוא צעד מתבקש וחשוב שמשקף הוקרה וצורך לקלוט ולשמר מורים איכותיים במערכת", כתב ליברמן. "החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו ולכן אנו מחוייבים להשקיע במורים ובמערכת החינוך".

 "לצד זאת", הוסיף, "חשובים לנו גם ההורים וגם הכלכלה, ולכן העלאת השכר של המורים צריכה לבוא לצד התאמת לוח חופשות התלמידים ללוח החופשות של ההורים והוספת סמכויות וגמישות למנהלים".

ביום ראשון הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה בשל מה שהגדירה כ"גרירת הרגליים המכוונת של משרד האוצר בגיבוש הסכם שכר, שמובילה לעזיבה מסיבית של עובדי ההוראה באופן שמסכן את פתיחת שנת הלימודים בשנה הקרובה".

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד‎ (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
הסכסוך ייפתר? יפה בן-דויד | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

"משרד האוצר אינו נוקף אצבע וממשיך למרוח את הדיונים כאילו אין משבר במערכת החינוך", מסרה אז מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן-דויד. "כל גורמי המקצוע תמימי דעים כי עקב העזיבה המסיבית של עובדי הוראה, לא ניתן יהיה לקיים לימודים סדירים בשנה הבאה. כולם מבינים שרק הסכם שכר מיטיב יוכל למנוע את קריסת מערכת החינוך ורק פקידי האוצר מתנהלים בעצלתיים". 

 אתמול כתבה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון כי שכר המורים חייב לעלות בשיעור ניכר: "בלי להעלות את שכר המורים ולחזק את מעמדם – אין עתיד למערכת החינוך, והמשמעות היא שאין עתיד למדינה. מערכת החינוך בישראל נמצאת במשבר מתמשך, שהתעצם בשנתיים האחרונות בשל הקורונה והפך למשבר לאומי".