האחוזה של האוליגרך רומן אברמוביץ', בשווי גבוה מ-50 מיליון דולר, על הכוונת של הממשל האמריקני. אם בבית הלבן יחליטו להקפיא את הנכסים שרשומים על שמו של אברמוביץ', האחוזה שהוא מחזיק בעיירת הסקי ליד אספן שבקלורדו, תהיה בין הראשונות להיפגע.

לעומת אוליגרכים אחרים, שדאגו לרשום את נכסיהם על שם חברות קש או קרובי משפחה, האחוזה של אברמוביץ' באזור אספן ובית נוסף שצמוד אליה, נותרו רשומים על שמו. הממשל האמריקני יכול ביתר קלות להקפיא נכסים שמוחזקים רשמית על ידי האדם שעליו מוטלות סנקציות, ואין צורך להעבירם הליך משפטי של קביעת בעלות. 

האחוזה של רומן אברמוביץ' ליד אספן, קולורדו
האחוזה של רומן אברמוביץ' ליד אספן, קולורדו

סנקציות כבר הוטלו על אברמוביץ' באנגליה ובקנדה אך לא באיחוד האירופי ובארה"ב. על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית, בבית הלבן שוקלים בימים אלה אם לכלול את אברמוביץ' בסבב הבא של הסנקציות שיוטלו על אוליגרכים רוסים. לאברמוביץ' יש נכסים נוספים בארה"ב, כמו למשל שלושה בתים במנהטן, אך אותם העביר ב-2018 על שמה של אשתו לשעבר, דאשה זוקובה.

האחוזה, בגודל 14,000 מ"ר בנוי ו-200 דונם בכלל, נרכשה על ידי אברמוביץ' ב-2008 תמורת 36.5 מיליון דולר. מתווכים מקומיים טוענים שהאחוזה צפויה להימכר תמורת יותר מ-50 מיליון דולר, בהינתן עליית מחירי הנדל"ן באזור. העיירה שבה נמצאת האחוזה משופעת בנכסים של עשירי ארה"ב, ביניהם יורשת וולמארט, אן וולטון, גולדי האן וקורט ראסל, בני משפחת קרדשיאן, קייט האדסון וגם הוריו של ג'ף בזוס.

רומן אברמוביץ' (צילום: Mikhail Svetlov, getty images)
רומן אברמוביץ'. ארכיון | צילום: Mikhail Svetlov, getty images

המקומיים מספרים שבעבר אברמוביץ' היה תושב פעיל יותר, וב-2008 אפילו ערך באחוזה מסיבת סילבסטר עם אורחים רבים, ואף היה תורם ידוע לארגוני צדקה במקום. עם זאת, בעשור האחרון אברמוביץ' ככל הנראה מיעט לבקר באחוזה ולא הרבה להיראות באזור, למרות שהמיקום המבודד שלה והשטח העצום מאפשרים לו גם להגיע לביקור במטוסו הפרטי מבלי שאיש מהתושבים יידע על כך.