פייסבוק מתכננת לגייס 10,000 עובדים באירופה כדי לפתח את החזון האינטרנטי של צוקרברג לעולם וירטואלי מקביל, כך הודיעה היום (שני) החברה. ענקית הרשתות הבהירה כי תשים את החזון הזה בראש סדר העדיפויות שלה.

מי שעומד מאחורי חזון "המטא-וורס" (מטא-יקום) הוא לא אחר ממנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, אשר חולם להקים עולם אינטרנטי שבו אנשים יכולים לשחק, לעבוד ולנהל מערכות יחסים בתוך סביבה וירטואלית, לעיתים קרובות תוך שימוש במשקפי מציאות מדומה.

"למטא-וורס יש את הפוטנציאל לפתוח גישה להזדמנויות כלכליות, יצירתיות וחברתיות חדשות", נמסר מטעם החברה. "העובדים האירופאים יעצבו אותו כבר מההתחלה". 10,000 המשרות ייפתחו במהלך חמש השנים הבאות, ולטענת הארגון יתקבלו אליהן "מהנדסים מתמחים ברמה גבוהה".

הבחירה דווקא באיחוד האירופי נובעת, לטענת פייסבוק, מהיתרונות הרבים שהדבר יעניק לחברה, ביניהם גישה לאוניברסיטאות ברמה הגבוהה ביותר, לכשרונות רבים ולשוק צרכנים גדול. עוד נכתב בהודעה כי "המטא-וורס" יוקם תוך שיתופי פעולה רבים והתהליך כולו עשוי לקחת 10-15 שנים.

ההודעה המפתיעה של פייסבוק מגיעה בצל סערות רבות: מהדלפותיה של העובדת לשעבר לוול סטריט ג'ורנל ועד התקלה בכל האפליקציות של החברה שנמשכה שעות ארוכות. מבקריה של פייסבוק מאמינים שההחלטה להודיע על השקעה בחזון החדש נועדה להסיט את השיח סביב החברה לנושאים חיוביים יותר.