קבוצת תעשיות פלזית ("פלזית תעשיות") הודיעה היום (חמישי) על מכירת חברת הבת שלה, "פלזית-פוליגל", לחברה האמריקנית Plaskolite LLC, תמורת 210 מיליון דולר. כחלק מההסכם, ימשיכו אתרי הייצור הישראליים של פלזית-פוליגל בפיתוח וייצור מוצרים, ומטה החברה בקיבוץ גזית ישמש כמטה אירופה, המזרח התיכון ואפריקה  של פלסקולייט העולמית.

פלזית-פוליגל היא אחת החברות העולמיות המובילות והצומחות ביותר בייצור ומכירה של יריעות פלסטיק והיא בבעלות קיבוץ גזית ולאומי פרטנרס. החברה מפעילה שישה אתרי ייצור ומכירה באירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה, רוסיה וישראל ומעסיקה 800 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 200 בישראל. החברה הרוכשת, פלסקולייט, היא היצרנית המובילה של מוצרים תרמו פלסטיים בצפון אמריקה ובבעלות חברת פריצקר פרייבט קפיטל, חברת השקעות משפחתית שבסיסה בשיקגו, אילינוי.

עמיר אברמוביץ', מנכ"ל קבוצת פלזית פוליגל (צילום: erezbit visual storyteller)
עמיר אברמוביץ', מנכ"ל קבוצת פלזית פוליגל | צילום: erezbit visual storyteller

לאחר סגירת העסקה, תמשיך פלזית תעשיות לפעול בתחום התעשייה באמצעות החברות הבנות הנוספות של הקבוצה. פלזית תעשיות תמשיך גם להפעיל את החברה שלה ברוסיה, שהייתה בעבר חלק מקבוצת פלזית פוליגל. עמיר אברמוביץ', מנכ"ל פלזית-פוליגל, ימשיך לעמוד בראש המטה בקיבוץ גזית ויישא באחריות גם לפעילות בצ'ילה.

נעה דוד, יו"ר הנהלת קיבוץ גזית, מסרה: "לאורך השנים, הגדילה פלזית-פוליגל את פעילותה בהתמדה כדי לספק מוצרים, יכולות ייצור ומכירה ייחודיות יותר ללקוחותינו ברחבי העולם. האתר שלנו בקיבוץ גזית ימשיך לפעול ויספק תמיכה מכרעת לאתרי הייצור הבינלאומיים של שתי החברות הממוזגות".