מנהלים בכירים באמזון, ביניהם מייסד החברה ג'ף בזוס, אולי שיקרו לקונגרס האמריקני בנוגע לפרקטיקות העסקיות שבהן משתמשת החברה, כך מסרו אמש (שני) חברים בכירים בוועדת המשפט של בית הנבחרים.

חברי הוועדה הוסיפו כי הם שוקלים להפנות את החברה ל"חקירה פלילית", לדבריהם. ההתפתחות הזו מגיעה לאחר החשיפה של סוכנות הידיעות רויטרס, לפיה החברה העתיקה מוצרים של מתחרות ושינתה את תוצאות החיפוש בהודו כדי להגביר את המכירות של המותג העצמאי שלה.

אמזון הכחישה בתוקף את הטענות, הן של חברי הקונגרס והן של רויטרס. מטעם החברה נמסר כי "אמזון ומנהליה לא הטעו את הוועדה, אנחנו הכחשנו וביקשנו לתקן את הטענות בכתבה המדוברת והלא מדויקת".

ביום שני העבירו חמישה מחברי הוועדה מכתב לאנדי ג'סי, שירש את תפקיד המנכ"ל מבזוס, ובו כתבו כי "הדיווח האמין" של רויטרס ודיווחים נוספים בגופי תקשורת אחרים "סותרים באופן ישיר את העדות שניתנה תחת שבועה על ידי מנהליה הבכירים של אמזון, ביניהם המנכ"ל לשעבר ג'ף בזוס".

"במקרה הטוב, הדיווחים הללו מאשרים שנציגי אמזון הטעו את הוועדה", המשיך המכתב. "במקרה הגרוע, הם מראים שהנציגים שיקרו לקונגרס, מה שמהווה הפרה אפשרית של החוק הפלילי הפדרלי".

מאז 2019 ועדת המשפט בבית הנבחרים חוקרת את היבט התחרות בשווקים הדיגיטליים. בין השאר נבדק אם אמזון, כמפעילת פלטפורמת סחר מחד, ויצרנית שמוכרת את מוצריה מאידך, השתמשה בפרקטיקות לא תחרותיות ובמידע שהיה ברשותה על מוכרים בפלטפורמה, כדי להעדיף את מוצריה. בעדות של בזוס בקונגרס בשנה שעברה, אמר המנכ"ל לשעבר כי על עובדי החברה נאסר להשתמש במידע על מוכרים אינדיבידואלים כדי להיטיב עם המוצרים של אמזון.