חברת הסייבר הישראלית-גלובלית קלארוטי (Claroty), הודיעה היום על סגירת סבב גיוס E בסכום של 400 מיליון דולר וחתימה על הסכם לרכישת חברת מדיגייט (Medigate) הישראלית, המובילה בתחום אבטחת התשתיות הקריטיות עבור בתי חולים, כולל מכשור רפואי בפרט והאינטרנט של הדברים (IoT) בכלל. את הסבב הנוכחי הובילה חברת SoftBank ובעקבות ההשקעה ראש המוסד היוצא, יוסי כהן, שמנהל את הפעילות ההשקעות של SoftBank בישראל, הצטרף לדירקטוריון של קלארוטי.

הסבב הנוכחי מביא את סך הגיוסים של קלארוטי ל-635 מיליון דולר, מה שהופך אותה לחברת אבטחת הסייבר שגייסה את סכום הכסף הגדול ביותר במגזרי התעשייה, הבריאות וה-IoT הארגוני. רכישת מדיגייט הינה צעד נוסף בחזון של קלארוטי לאבטח את כל המערכות הפיזיות המחוברות לרשת במגזרי התעשייה, הבריאות ובסביבות ארגוניות.

את הסבב הובילו במשותף SoftBank, חברת השקעות הטכנולוגיה הגדולה בעולם שמשקיעה בקלארוטי לראשונה, והמשקיעים הקיימים שניידר אלקטריק ו-Bessemer Venture Partners. שאר המשקיעים הקיימים של קלארוטי, כולל Team8, Istari (פלטפורמת אבטחת סייבר גלובלית שהקימה Temasek), ו-40 North, השתתפו אף הם בסבב הגיוס.

אבטחת מערכות סייבר-פיזיות משולבות מהווה אתגר גדול במיוחד במגזר הבריאות. כך לדוגמה, במגזר הבריאות בלבד, מחלקת הבריאות ושירותי האנוש הפדרלית של ארה"ב תיעדה 82 אירועים של מתקפת כופרה בין ה-1 בינואר ל-25 במאי 2021. למעשה, 82% ממערכות הבריאות דיווחו כי חוו מתקפת סייבר של IoT ב-18 החודשים האחרונים. בנוסף, מעבר לתשתית קריטית, ארגונים מכל הסוגים מסתמכים יותר ויותר על מערכות משולבות להפעלת מערכות ניהול בניינים, מצלמות מעקב, מערכות חימום, אוורור ומיזוג ותהליכים פיזיים רבים אחרים. 

יניב ורדי, מנכ"ל קלארוטי: "החיבור של המערכות הפיזיות לרשת בתעשיות הייצור, הבריאות, האנרגיה ואחרות, אמנם מקנה יתרון תחרותי משמעותי מבחינת גמישות וזריזות תפעולית, אך הוא גם מגדיל את החשיפה שלהן לאיומי סייבר בעלי השלכות משמעותיות על בטחון הציבור, הסביבה והכלכלה. השילוב של המומחיות העמוקה והטכנולוגיות הייחודיות של מדיגייט וקלארוטי בפלטפורמה אחת, מהווה קפיצת מדרגה ענקית במשימה שלנו לאבטח את העולם המתפתח תמידית של ה-IoT.

"אנו צופים לעתיד שבו העולם הפיזי וכל החברות בו המחברות את המכשירים הקריטיים לרשת, בין אם זה בקר בעולם התעשייה או מוניטור רפואי, יתמכו בחיים שלנו, כאשר הם מחוברים ביניהם בצורה בטוחה. קלארוטי תספק מערכת אבטחה כוללת למערכות-פיזיות-מחוברות במגזרי התעשייה, הבריאות ובסביבות ארגוניות – האינטרנט המורחב של הדברים (XioT). עם תמיכה פיננסית חזקה מהפירמות הנחשבות בעולם, יש לנו את המשאבים הדרושים כדי להוביל ולהפוך חזון זה למציאות".

יונתן לנגר, מייסד-שותף ומנכ"ל חברת מדיגייט: "אנו בנינו את פלטפורמת האבטחה הראשונה הממוקדת ב-IoT במגזר הבריאות. הפלטפורמה שנבחרה ב-2021 לטובה מסוגה בדוח KLAS Software & Services, מאפשרת לספקי שירותי בריאות לספק טיפול בטוח בסביבה דיגיטלית. הצטרפותנו לקלארוטי מבטיחה ללקוחותינו, לא רק את ההגנה הטובה ביותר לציוד הרפואי המחובר שלהם, אלא גם לטווח רחב של נכסי IoT תעשייתיים הנמצאים ברשתות שלהם, וזאת ללא הצורך לחבר בין כלים נפרדים".