גם לאחר שעזב את התפקיד, ראש המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר פרופ' אבי שמחון, ממשיך לעורר סערות. ביום שישי האחרון אמר באולפן "חמש עם גדעון אוקו" מי שהיה היועץ הכלכלי הקרוב לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "אתם מדברים על התקציב כאילו זה איזה פטיש". על אף שניתנה לו האפשרות לתקן את דבריו, שמחון לא חזר בו. אמירתו עוררה תגובות נזעמות במערכת הפוליטית, ואפילו שר האוצר לשעבר, ישראל כ"ץ, התנער ממנה.

"אתם מדברים על התקציב כאילו זה איזה פטיש, זה הפך להיות הפטיש החדש - 'תקציב'", אמר שמחון. כשנשאל אם המדינה לא צריכה לנהל את הקופה שלה ואת התוכניות שלה באמצעות תקציב, השיב: "היא עשתה את זה נהדר והכול עבד כל כך טוב שאנחנו נפגענו הרבה הרבה פחות ממדינות אחרות בעולם. מדברים על התקציב הזה כאילו זה פטיש, בסוף אנחנו צריכים לשאול את עצמנו: תקציב - למה אנחנו צריכים את זה? בסוף התקציב נועד לזה שהמדינה והכלכלה יתפקדו יותר טוב והנה הכלכלה מתפקדת מצוין".

בתגובה לדברים כתב ישראל כ"ץ, שר האוצר לשעבר, בחשבון הטוויטר שלו: "דבריו של פרופ' שמחון ביחס לתקציב לא משקפים את עמדתי כשר האוצר. גיבשנו תקציבים ופעלנו להעבירם, דבר שנמנע בגלל התיקו הפריטטי. בפועל העברנו תקציבים המשכיים בשנים 20 ו-21, בהיקף קרוב למגבלת ההוצאה, שאפשרו תפקוד מלא של משרדי הממשלה, בנוסף לתקציבי הקורונה".

גם שר הבריאות, ניצן הורוביץ הגיב: "למה בכלל צריך תקציב... לא להאמין שככה חושב היועץ הכלכלי הבכיר של ראש הממשלה הקודם, שגם פעל באופן הזה. כל יום אני נחשף למהלכים ותוכניות שהוקפאו או התבטלו בגלל היעדר תקציב לזמן כל כך ארוך. הכול היה תקוע, הכול נדחה – נזק עצום שייקח הרבה זמן לתקן. אבל אנחנו נתקן וכבר התחלנו בכל הכוח".

אחד מהנפגעים המידיים מאי-העברת התקציב בממשלה הקודמת היה שאול מרידור, ראש אגף התקציבים שהתפטר בסערה בתקופת כהונתם של שמחון וכ"ץ. בתגובה לדבריו של שמחון כתב מרידור: "הפטיש הזה... לפעמים לא צריך להוסיף הרבה. אחד מהציטוטים המדהימים שנותן הצצה למה שהתמודדנו איתו. כשיעבור התקציב בקריאה שניה ושלישית בכנסת, הנורמליות תשפוך אור על החושך הגדול שהיינו בו".

זו לא הסערה הראשונה שמעוררות אמירותיו של היועץ הכלכלי לשעבר של ראש הממשלה. בשיאו של משבר הקורונה התעמת שמחון עם אחד מבעלי העסקים באולפן חדשות 12 ופקפק בכך שהוא "רעב ללחם". לאחר שעזב את התפקיד גורמים במשרד האוצר ששוחחו עם N12 הביעו את שביעות רצונם, "שמחון נהיה שיכור כוח, הוא היה צריך ללכת מזמן", אמרו.