אינטל תעניק בונוס של 250 דולר לעובדים שיתחסנו או התחסנו בעבר, גם בישראל, כך נחשף הבוקר (חמישי). אתמול כבר פורסם כי ענקית השבבים מתכננת לתמרץ את עובדיה להתחסן בדרך זו, אך לא היה ברור אם הדבר יחול רק על עובדי החברה בארה"ב או גם מחוצה לה. כעת התקבל אישור שהבונוס אכן יינתן גם לעובדי החברה בישראל.

מאינטל ישראל נמסר, בהתאם להודעה העולמית, כי החברה לא מתכוונת לחייב עובדים להתחסן או להתנות הגעה למשרדים בחיסון, אך היא מבקשת לעודד אותם לעשות זאת על ידי המענקים הללו. לטענת החברה הצעד מגיע ממקום של גאווה, דאגה לבריאות העובדים, המשפחות והקהילות, והרצון להשפיע על קצב ההתחסנות בעולם כדי לעבור את המגפה כמה שיותר מהר.

לאינטל יש כ-111 אלף עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-14 אלף עובדים בישראל. ביום רביעי שלח מנכ"ל החברה, פט גלסינגר, תזכיר לעובדים ובו הפציר בהם לקבל את החיסון ברגע שהוא זמין באזורם והסביר כי הבונוס יהווה אות הוקרה לעובדים שכבר התחסנו ודחיפה לעובדים שעדיין לא עשו כן. עוד הבהיר גלסינגר כי "אינטל לא דורשת כרגע מעובדים להתחסן".

"בהינתן שזה אפשרי עבורכם, זהו אקט שיעזור לשמור על המשפחות שלכם, העמיתים שלכם והקהילות שלכם בטוחות יותר", כתב גלסינגר. "אני אדם של דאטה, והדאטה מראה שהחיסונים הם אלמנט מכריע בסיום המגפה. הסיכון להידבק בקרב מחוסנים נמוך פי 3, והסיכון לסבול ממחלה קשה או ממוות נמוך פי 10". עובדים מחוסנים יוכלו גם לחזור להשתתף באירועים ובוועידות ואף לטוס לנסיעות עבודה מטעם החברה, הוסיף גלסינגר בתזכיר שהפיץ.

ההחלטה של אינטל מגיעה על רקע התפרצות הנגיף מזן דלתא בעולם, והמאמץ של ממשלות רבות, ביניהן ממשלת ישראל, לעודד את האוכלוסייה שלהן להתחסן. חברות ענק אחרות, כמו גוגל ומיקרוסופט, הודיעו שיחייבו את העובדים שלהן להתחסן כדי להגיע למשרדים.