לאונרדו דיקפריו הפך למשקיע ויועץ של החברה הישראלית המבטיחה "אלף פארמס", שמייצרת בשר מתורבת ומקווה לספק אותו בשנים הקרובות להמונים ברחבי העולם. דיקפריו הוא לא הכוכב הראשון שמשקיע בחברה ישראלית, וזו אפילו לא ההשקעה הראשונה שלו בארצנו הקטנטונת. עם זאת, לא נוכל להגיד שכל ההשקעות צלחו, וחלק מהמפורסמים הפסידו פה לא מעט כסף.

ראשית אצל דיקפריו לא מדובר בהשקעה הראשונה בחברה ישראלית, כבר לפני עשור הוא השקיע בחברת "מובלי", שאחד מהבעלים והיזם שלה היה משה חוגג, בעלי בית"ר ירושלים היוצא. דיקפריו השקיע כ-4 מיליון דולר בחברה, אך היא נסגרה ב-2016 ללא רווחים.

אופס: נערה חשפה ביצועים מאכזבים של דיקפריו (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
כבר הפסיד פה 4 מיליון דולר. דיקפריו | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

גם הראפר סנופ דוג השקיע לפני כשנתיים בחברת קנאביס ישראלית בשם "סידו", שהבטיחה לשווק רובוט ביתי לגידול מריחואנה בבתים פרטיים. לצערנו גם המיזם הזה קרס ללא רווח עבור הראפר.

סנופ דוג (צילום: getty images)
השקעה שלא צלחה ברובוט לגידול קנאביס. סנופ דוג | צילום: getty images

עוד שיתוף פעולה נוצץ שדווח עליו רבות הוא בין מותג המשקפיים "קרולינה למקה ברלין" של בר רפאלי לקים קרדשיאן. שיתוף הפעולה הזה הסתיים בפירוק ובסיום החוזה בתוך שנה בלבד.

אשטון קוצ'ר (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ, מעריב לנוער)
יצא מרוצה. השקיע 70 מיליון בחברה שהונפקה לבסוף בכ-10 מיליארד | צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ, מעריב לנוער

אבל יש גם הצלחות, או לפחות הצלחה אחת: השחקן אשטון קוצ'ר השקיע לא פחות מ-70 מיליון דולר בחברת הסייבר הישראלית "סנטינל וואן", והוא דווקא יכול להיות מרוצה. החברה הונפקה ביוני האחרון בכ-10 מיליארד דולר, והוא גרף כנראה סכום משמעותי לכיסו. נוכל רק לאחל הצלחה דומה לדיקפריו בהשקעה החדשה שלו.