מחוסנים יקבלו יותר: הממשלה אישרה היום (ראשון) את הצעת שר האוצר, אביגדור ליברמן, להאריך את "דמי הבידוד" שמקבלים עובדים שנאלצו להיעדר מעבודתם בשל בידוד קורונה. ההסדר, שתוקפו פקע בשבוע שעבר, יוארך עד סוף אוקטובר 2021 והפעם יכלול גם הורים מחוסנים שילדיהם נכנסו לבידוד. לפי ההחלטה, עובד שלא התחסן ויהיה חייב בבידוד, יהיה זכאי ל-75% מדמי הבידוד, לעומת עובד שהתחסן שיזכה לשיפוי מלא.

באחרונה מדווחים יותר ויותר מקרים שבהם נגיף הקורונה מתפשט דרך גני הילדים. מעתה, המתווה למימון היעדרות עובד יכלול זכאות גם הורים מחוסנים, שילדיהם חייבים בבידוד. ההטבה תינתן גם רטרואקטיבית, מתחילת 2021, להורים שנשארו בבית ולא יצאו לעבודה כיוון שילדיהם היו בבידוד.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "המתווה החדש נותן וודאות לא רק להורים מחסונים שנאלצו להשאר עם ילדיהם המבודדים, אלא גם לעסקים כך שמבטיח שלא יפגעו מכניסת עובדיהם לבידוד. נמשיך למצוא פתרונות נקודתיים עבור אותם אנשים עובדים ועסקים שנפגעים בעקבות המשך מגבלות הקורונה".

"המתווה החדש נותן וודאות לא רק להורים מחסונים שנאלצו להישאר עם ילדיהם המבודדים, אלא גם לעסקים כך שמבטיח שלא יפגעו מכניסת עובדיהם לבידוד", ציין שר האוצר, אביגדור ליברמן. "נמשיך למצוא פתרונות נקודתיים עבור אותם אנשים עובדים ועסקים שנפגעים בעקבות המשך מגבלות הקורונה", הוסיף ליברמן.

את עלות דמי הבידוד שמקבל העובד חולקים המעסיק והמדינה. המתווה יימשך עד לסוף אוקטובר, כששר האוצר יהיה רשאי להמשיך את ההסדר בהתאם לצורך. עובד יהיה זכאי למקסימום תשלום עבור 10 ימי בידוד, זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות לאפשרות קיצור השהות בבידוד.