קבוצת הביטוח הראל רוכשת את חברת הביטוח שירביט תמורת כ-102 מיליון שקלים, כך על פי הסכם הרכישה שנחתם אמש (שלישי) בין החברות. לחברת הביטוח שירביט יותר מ-100 אלף לקוחות ומערך סוכנים רחב, לצד פעילות ישירה. כל אלה, ייקלטו בקבוצת הראל ביטוח. השלמת העיסקה כפופה לאישורים הרגולטוריים של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, של רשות התחרות ואישורים נוספים.

שירביט מתמחה בעיקר בביטוחי פרט, לרבות ביטוחי רכב, ביטוחי דירות, נסיעות לחו"ל וביטוחים הנדסיים, בעוק קבוצת הראל ביטוח פועלת בכל התחומים, ומתמחה בביטוחי בריאות, חיים, חיסכון ארוך טווח, ביטוחים אלמנטריים ושירותים פיננסיים.

מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מישל סיבוני, מסר כי החתימה על הסכם הרכישה של שירביט על ידי הראל ביטוח, היא פועל יוצא של האסטרטגיה של קבוצת הראל להרחיב את עסקיה. "עסקה זו מאפשרת להראל להגדיל את עסקי הביטוח של הקבוצה". עוד הוסיף סיבוני: "אנו בטוחים כי קליטת לקוחות וסוכני שירביט לתוך מסגרת קבוצת הראל, תבטיח כי הם ייהנו ממלוא השירותים, היכולות הטכנולוגיות, הבטחון והאיתנות הפיננסית של הראל".

מנכ"ל שירביט, צביקה ליבושור, מסר: "אני שמח כי עלה בידינו להשלים את העסקה עם קבוצת הראל, ובכך להצטרף לקבוצת הביטוח המובילה בישראל, ולהעניק לסוכנינו ומבוטחינו ערכים מוספים, טכנולוגיות מתקדמות, ומוצרים חדשניים, לצד חוסן פיננסי מהמעלה הראשונה".

שמה של חברת הביטוח שירביט עלה לכותרות בסוף השנה שעברה בשל פריצה של האקרים למאגרי הלקוחות של החברה והשתלטות על השרתים. בשלב מסוים דרשו ההאקרים מקבוצת BlackShadow כופר על מנת לשחרר את המידע שמוחזק בידיהם. מערך הסייבר הלאומי סייע לחברה בחקירת האירועים.