הסערה נמשכת: יו"ר דירקטוריון בן אנד ג'ריס העולמית, אנורדהה מיטל, נחשדת בהונאה למימון פעילות הקרן הפרו-פלסטינית שבראשה היא עומדת – כך דווח היום (ראשון) בעיתון הניו יורק פוסט. מיטל, שעומדת מאחורי חרם החברה על ההתנחלויות, העבירה לכאורה עשרות אלפי דולרים מקרן הצדקה של בן אנד ג'ריס לטובת מימון הארגון שבראשו היא עומדת.

בנוסף לתפקידה כיו"ר הדירקטוריון, מכהנת מיטל בת ה-54 כסגנית נשיא עמותת הצדקה של חברת בן אנד ג'ריס. על פי החשד, בין השנים 2017 ל-2018 העניקה העמותה יותר מ-100 אלף דולרים למכון אוקלנד, שבראשו עומדת מיטל. בשנים אלה קיבלה מיטל לכאורה שכר בגובה 156 אלף דולרים.

משאית של בן אנד ג'ריס עם דגל ישראל
משאית בן אנד ג'ריס עם דגל ישראל

עוד התגלה כי קרן הצדקה של בן אנד ג'ריס העבירה מענק לארגון בדיל (מרכז המידע לזכויות השיבה והתושבות הפלסטיניות). תרומה זו ניתנה לאחר שבשנה שעברה משך האיחוד האירופי מימון בשווי של כ-2 מיליון דולרים מארגון בדיל, לאחר שסירב לחתום על סעיף "נגד טרור" בחוזה המימון שלו. כמו כן, דווח כי עמותת בן אנד ג'ריס מממנת פרויקט לציון "50 שנה למלחמת ששת הימים והכיבוש הישראלי".

"אנו טוענים שישנה היתכנות לעבירה של מיטל, שהייתה פסולה מלעשות פעולה שכזאת לפי חוקי רשות המסים", נמסר מהרשויות האמריקניות. נזכיר כי לפני כמה חודשים החליטה הנהלת חברת הגלידות להפסיק לשווק את מרכולתה בהתנחלויות. זכיין הגלידות בישראל סירב ליישם את ההחלטה, והזיכיון שלו צפוי לפוג בעוד כשנה וחצי אם לא יהיו מגעים לסיימו עוד קודם לכן. בן וג'רי עצמם, מייסדי החברה היהודים, מביעים עד כה תמיכה במדיניות החרם של מיטל.

אבי זינגר, מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל‎ (עיבוד: רויטרס)
אבי זינגר, מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל‎ | עיבוד: רויטרס

יו"ר דירקטוריון מיטל לא הגיבה לטענות ורק טענה כי מדובר ב"האשמות שווא" כלפי מכון אוקלנד וקרן הצדקה של בן חברת הגלידות.