לבני הזוג גל ושני בן ארי, מהיישוב נופית בצפון הארץ, יש משחק קבוע. יחד עם ארבעת ילדיהם הקטנים הם מנסים לענות על השאלה "מה היית עושה בשביל מיליון שקל?". אחרי שנזרקות לאוויר תשובות יצירתיות, המשחק מסתיים תמיד עם תשובה קבועה בין בני המשפחה: "מי בכלל ייתן לנו מיליון שקל?". בתחילת השבוע שעבר הפך המשחק שלהם למציאות מבלבלת, כששני נכנסה לחשבון הבנק של המשפחה ולא האמינה למה שראתה: 10 מיליון שקל שחיכו לה בהפתעה בחשבון העו"ש.

היתרה המלאה במיליונים
10 מיליון שקל בעו"ש, חשבון הבנק של בני הזוג

שני מספרת שהייתה בהלם וחששה תחילה שמדובר במינוס שנוצר כתוצאה מעוקץ כלשהו. "התקשרתי מיד לבעלי כדי שיסתכל גם הוא על החשבון, כי לא הצלחתי להאמין למה שאני רואה", היא מספרת ל-N12. כשגל, בעלה, נכנס הוא הבין שמדובר ביתרה חיובית של 10 מיליון שקל והם הסיקו מיד שמדובר בטעות.

גל חיפש את הפרטים של מי שהעביר את הכסף וגילה שמדובר באיש מוכר שלאחרונה אף היו פרסומים רבים בנוגע לשווי ההון שלו. "הנחתי שהחשבון יתאפס עד חצות", אומר גל, "אך למחרת, בערב החג, ראיתי שההעברה אכן בוצעה בפועל וידעתי שאני צריך לעשות משהו".

גל מספר שמצא באינטרנט את מספר הטלפון של האיש שההעברה בוצעה מחשבונו והשאיר לו הודעה. אחרי כמה דקות חזר אליו מנהל הכספים של אותו אדם, שהעריך כי הבנק עשה טעות בהעברת הכסף. הוא ציין כי הסכום היה אמור להגיע לבני משפחתו של המעביר, ושהם יטפלו בנושא מול הבנק. "כל החג התעסקנו בסיפור הזה, והחלטנו שלכבוד האירוע אנחנו נתלבש כמו מיליון שקל", מספר גל בהומור. "בהתחלה עוד עלתה בי מחשבה שמדובר בעוקץ, או דרך להעלמת מס, עד שווידאנו שאכן הכסף שייך למישהו. צחקנו על האפשרות שאולי זה בונוס מהעבודה שלי לכבוד החג".

גל מספר שמיד אחרי ראש השנה יצרו איתו קשר מהבנק: "שאלו אותי אם אני יושב, והסברתי להם שכבר עלינו על הטעות. הם היו בהלם כשאמרנו להם שכבר יצרנו קשר עם בעל החשבון". גל וידא שהפעולה תבוטל והוא לא יחויב בעמלות על ההעברה, והבנק הבטיח שכך יהיה. "הספקנו להיות מיליונרים לכמה ימים, זה גם נחמד", הוא מסכם את החוויה יוצאת הדופן שעברה על משפחתו.

מהבנק נמסר: "מדובר בטעות אנוש של פקיד בסניף. מיד עם צאת החג יצרנו קשר יזום עם הלקוחות על מנת להתנצל בפניהם על המקרה ולעדכנם כי הפעולה תבוטל. אנו מבצעים הפקת לקחים בכדי למנוע הישנות מקרים מסוג זה בעתיד".