האזרחים במקלטים אבל עובדי המדינה באילת: בעיצומה של הלחימה מול חמאס ולמרות שחצי מדינה נמצאת במקלטים בימים אלה וילדים לא הולכים למסגרות החינוך, אלפי עובדי מדינה ועובדי רשויות מקומיות ישתתפו היום במחוזיאדה ה-33 באילת. האירוע שמתקיים מדי שנה מאורגן בחסות הליגה למקומות עבודה שקשורה להסתדרות החדשה.

רבים מהמשתתפים הם עובדי מדינה שמעבר לדוגמה האישית, אמורים היו לטפל בסוגיות הקשורות לאזרחים במהלך המבצע, למשל בפניות של תושבים שמבקשים את הסיוע של אנשי מס רכוש.

ל-N12 נודע כי חרף בקשות שהוגשו להם, משרדי הממשלה השונים לא ביטלו את השתתפותם באירוע. משרד ראש הממשלה חשב לבטל את נוכחות עובדיו בתקופה של עבודה כה אינטנסיבית ורגישה אבל חזר בו, גם עובדי משרד החוץ הביעו תרעומת - ונדחו.

"לדעתי זה לא ראוי שבזמן שחצי מדינה נמצאת במצב חירום, אלפי עובדי מדינה יורדים לאילת להשתתף במשחקי ספורט, דבר שגורם להם להיעדר בתשלום מהעבודה וזה במקום לדאוג לאזרחים", אמר ל-N12 גורם הבקיא בפרטי האירוע. "הקביעה שרק מי שבצוות חירום או אבטחה לא ייצא היא לעג לרש, היות וגם סמנכלים ועובדים שלא בתפקידי חירום צריכים להיות זמינים ולתת מענה לציבור בתקופה זו".

"אנשים מנסים לייצר מהומה על כלום"

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה כי "המחוזיאדה היא אירוע של ההסתדרות ואינו מיוחד דווקא לעובדי המדינה. מנהלים ועובדים רבים חשים שבעת הזאת נכון לדחות את האירוע, ופנו בבקשה מתאימה להסתדרות. לפיכך יש להפנות את השאלות בנושא להסתדרות".

בתגובה לטענות, מההסתדרות מסרו ל-N12 כי האירוע אושר על ידי פיקוד העורף ומשטרת ישראל, והמשמעות של ביטולו כעת היא מיליוני שקלים שכבר שולמו למלונות. עוד הבהירו בהסתדרות שהמארגנים ביטלו את כל אירועי התרבות, ונותרו רק פעילויות הספורט המתוכננות.

בנוגע לטענות לפיהן עובדים שנדרשים בשעה זו ירדו לאילת, דבר שיפגע בשירות שיקבל הציבור, אמרו בהסתדרות: "כל מי שצריך לתת שירות במסגרת תפקידו לא ירד למחוזיאדה, יש פה אנשים שמנסים לייצר מהומה על כלום. אין הוראה של פיקוד העורף לסגור בתי מלון, הכי קל אם פיקוד העורף היה אומר ואז המלונות היו מגובים וגם האזרחים היו מגובים. אבל יש פה אזרחים שלא צריכים לתת שירות כרגע, לא בשום מקום, כל מי שצריך לתת שירות במקום עבודתו יהיה במקום עבודתו".

מטעם הליגה למקומות עבודה, שמארגנת את האירוע, לא נמסרה תגובה.