מעז יצא מתוק: בשנה האחרונה זינק מספר התרומות באפליקציית "פייבוקס" בשליש, ועלה מ-34 מיליון שקלים בשנת 2019 ל-53 מיליון שקלים בשנת 2020. מנתונים שהגיעו ל-N12 עולה כי בכל יום בממוצע הוקמו 53 קבוצות תרומה נוספות, זאת כשבמהלך הסגרים חל זינוק משמעותי במספר תרומות. בסגר הראשון שהחל בחודש מרץ נתרמו 9 מיליון שקלים, בסגר השני שהתרחש בחודש ספטמבר נתרמו 6 מיליון שקלים ובסגר השלישי, בחודש ינואר האחרון, נתרמו כמעט עוד 4 מיליון שקלים.

בין הקבוצות שהוקמו ישנה גם את הקבוצה של בן שיף, בנו של אריה שיף שירה למוות בחשוד שפרץ לרכבו. בן הקים את הקבוצה לטובת מימון ההליך המשפטי של אביו ותמיכה במאבקו הציבורי. עד כה הצליח לגייס עבורו כבר למעלה מ-58 אלף שקלים דרך הקבוצה ועוד 20 אלףשקלים נוספים דרך חשבון הפייבוקס הישיר שלו.

אריה שיף ובן שיף
"אבא היה מעדיף להמשיך בחייו הצנועים"

"אבא היה מעדיף להמשיך בחייו הצנועים" הדגיש בן של אריה שיף. "באישון לילה אבא נקלע בעל כורחו לסיטואציה קשה ומורכבת ומאז חייו השתנו. עכשיו הוא נלחם על חייו כדי לא לסיים בכלא, ואנו יודעים שהתהליכים האלה מאוד ארוכים ויקרים. המסע הזה קשה ומתיש, אבל אנו אופטימיים כי יש לנו גב מאוד חזק מאלפי אנשים שמאמינים כמונו שהמצב אבסורדי".

קישור לקבוצה

לירון יצחק ביטון ודור ביטון יצחק
לירון ודור, הזוג שחולם להפוך להורים

קבוצה נוספת הקימו לירון יצחק ביטון ודור ביטון יצחק, זוג הורים גאים שחולמים להקים משפחה ולהפוך להורים. הקבוצה הוקמה בתחילת החודש, והם גייסו כבר 12 אלף שלים בזכות הרשתות החברתיות והתמיכה של חברים ומשפחה.

קישור לקבוצה

יפעת פייטלזון-זכריה, הגרוש וילדיהם
יפעת פייטלסון-זכריה ובני משפחתה

גם יפעת פייטלזון-זכריה הקימה קבוצה למען בן זוגה לשעבר שנעצר לפני כמה חודשים באתונה והוסגר לגרמניה. יפעת פתחה את הקבוצה במטרה לממן את הייצוג המשפטי עבורו ולסייע בשחרורו לחופשי. לטענתה, הוא אינו יודע מדוע נעצר. בזכות הקבוצה גייסה פייטלזון-זכריה סכום של יותר מ-47 אלף שקלים.

קישור לקבוצה

מנהלת השיווק של "פייבוקס", שיר-לי מונבלט, מסרה: "הקלות של "פייבוקס מאפשרת לציבור הרחב לייצור קבוצות לכל מטרה ובלחיצת כפתור לגייס כסף לתרומות ועשיית טוב. מידי יום קמות מאות קבוצות עצמאיות ומרגשות שמסייעות לאלפי אנשים לתרום לקהילה".