האיש העשיר בעולם, מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס, הודיע אתמול (רביעי) כי יתמוך בהעלאת מס החברות בארה"ב. ההודעה של בזוס מפתיעה במיוחד, משום שאמזון עצמה הייתה הדוגמא שבה השתמש נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, כשהציג בשבע שעבר את התוכנית להעלות את המס, ואמר כי החברה משלמת מעט מידי מיסים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה של בזוס הוא הביע תמיכה בתוכנית הענק של הנשיא להשקעה בתשתיות ולהנעת הכלכלה האמריקנית, וקרא לדמוקרטים ולרפובליקנים לעבוד יחד כדי להגיע לפשרה. "אנחנו מודעים לכך שההשקעה הזו דורשת הסכמה של כל הצדדים - גם בנוגע למה היא תכלול וגם בנוגע לאיך יממנו אותה (אנחנו תומכים בהעלאת מס החברות)", מסר בזוס. "אנחנו מצפים לכך שהקונגרס והממשל יתכנסו על מנת למצוא את הפתרון הנכון והמאוזן, שישמור או יגביר את התחרותיות בארה"ב".

ביידן הבהיר כי על מנת לשלם על התוכנית הכלכלית החדשה שלו הוא מתכוון להעלות מיסים, בין השאר את מס החברות מ-21% כיום ל-28%. בזוס הביע תמיכה במהלך הזה בלבד, ולא חשף את עמדתו לגבי העלאות מיסים נוספות שיידרשו. בין השאר מבקש הממשל למסות חברות אמריקניות על רווחים מחוץ למדינה, ואף לקדם מהלך גלובלי למס חברות מינימלי, כדי למנוע "מרוץ לתחתית" שבו כל המדינות מפסידות, כך אמרה השבוע ג'נט ילן, שרת האוצר.

העמדה שהביע בזוס שונה באופן מהותי מההתנגדויות החריפות של הלובים העסקיים והנציגים הרפובליקנים לתוכנית של ביידן. לטענתם העלאת מיסים בתקופה זו תפגע בצמיחה הכלכלית. אנליסטים צופים שההתנגדות תלך ותחריף ככל שהניסיון לקדם את המהלכים האלה יתקדם, ושההתנגדות האמיתית תהיה למהלכים הנוספים, ולאו דווקא להעלאת מס החברות.