ככל שמתרחב מבצע חיסוני הקורונה בעולם בשילוב עם הנתונים שמעידים על ירידה במספר החולים, יותר ויותר מדינות פותחות את שעריהן, וכך גם הרצון של הישראלים להזמין חופשה. אז מה היעד הכי משתלם? בדקנו את אלו האהובים ביותר על הישראלים והשווינו את מחירי הטיסה, המלון והנחיות הקורונה בכל אחד מהם.

היעד: ירדן

אחרי יותר משנה שלא ניתן היה לצאת לנפוש בעקבה, הגבול ייפתח ב-4 ביולי, וישראלים המבקשים להיכנס לירדן יתבקשו להציג תעודת מתחסן או מחלים. כל השאר יידרשו לחזור לבידוד עם שובם לישראל.
ומה עם המחירים? נמוכים במיוחד. במלון היוקרתי "הייאט" בעקבה שכולל מסעדה, חניה פרטית חינם, בריכת שחייה חיצונית ואזור חוף פרטי, מחיר החופשה לזוג לארבעה לילות בחודש יולי הוא כ-2,700 שקלים.

היעד: טורקיה

אותה החופשה לזוג לארבעה לילות, במלון "ריקסוס", אחד המלונות היוקרתיים באנטליה, יעד זול במיוחד, עולה כ-2,600 שקלים לזוג. המלון הוא מסוג "הכול כלול", עם כל המתקנים המפוארים ביותר כגון בריכות, אטרקציות, מסעדות שכלולות במחיר ופתוחות 24 שעות, חוף פרטי ועוד. ועם זאת, צריך לומר שגם בטורקיה וגם בירדן יש אזהרות מסע, ומשרד החוץ ממליץ שלא לבקר ביעדים אלו.

חופשת בטן גב מושלמת (צילום: N12)
חופשת בטן-גב מושלמת: היעדים הכי משתלמים | צילום: N12

היעד: קפריסין

גם בקפריסין חוזרים לאט-לאט לשגרה. קאראלמבס לידרה, מנהל מסחרי ברשת המלונות לואיס הקפריסאית אמר: "חובת עטיית מסכות חלה רק בשטחים ציבוריים, אין סגר, והברים והמסעדות פתוחים. מלון לואיס כבר מוכן לעונת הקיץ ואנחנו בפעילות מלאה". באי הקפריסאי, המחיר למלון חמישה כוכבים כמו "פור סיזן", הוא כ-4,500 שקלים, מחיר הטיסה לזוג הוא כאלף שקלים, כך שסך הכול, המחיר הוא כ-5,500 שקלים.

היעד: תאילנד

חופשה ב"ריץ' קרלטון", קוסמוי, תעלה כ-2,500 שקלים, ומחיר הטיסה לזוג הוא כ-5,000 שקלים. שון גל, מנהל אתר "כניסה קלה לתאילנד": "ההגבלות בתאילנד גם מתחילות לרדת במחוז סוראטני בקופנגן. ילדים התחילו לחזור לבתי הספר, מכוני הכושר נפתחו וגם הבריכות. אומנם אנחנו עדיין הולכים עם מסכות, אסור להגיש אלכוהול במסעדות ואין מסיבות – אין מסיבות, אבל גן עדן נשאר גן עדן".

ועדיין למרות מחירי הטיסה בתאילנד, החופשה באילת עלולה להיות גבוהה יותר.

היעד: אילת

כמה תעלה חופשה במלון יוקרתי, למשל "רויאל ביץ'" באילת? המחירים בחודש יולי מגיעים אפילו ל-10,000 שקלים לארבעה לילות לזוג. וזה בנוסף למחיר הטיסה לזוג, שעומד על 600 שקלים. ניר מזור, סמנכ"ל שיווק קשרי תעופה: "אין שום ספק, חופשה באילת היא החופשה היקרה ביותר מבין שלל החופשות, היא תהיה יקרה במאות שקלים לאדם, יותר מאשר השכנות – סיני ועקבה. אם אתם בכל זאת רוצים לעבור דרך שדה התעופה, החופשות המשתלמות ביותר הן קפריסין ויוון".

הסיבה למחירים הגבוהים באילת היא שיש לא מעט כאלה שעדיין שחוששים לטוס, בשל ההגבלות על היעדים השונים. פרופ' נחמן אש, פרויקטור הקורונה אמר: "התחלואה בעולם עדיין קיימת, וגבוהה בהרבה מאוד מקומות, וצריך להיזהר בכל מה שקשור לנסיעות לחו"ל. אם לא חייבים - לא לטוס. בעיקר אם אתם לא מחוסנים. ואם טסים - להקפיד על מסכות".

אז אם החלטתם להזמין חופשה, ובמיוחד בחו"ל, כדאי לוודא במקביל להשוואת המחירים מהן ההגבלות וההנחיות במדינה שאליה טסים.