בכל פרויקט חדש יש אחת כזו, דירה שהקבלן מרהט כדי לתת לרוכשים הפוטנציאליים מושג איך תראה הדירה לאחר הרכישה. כמו כל דירה בפרויקט גם הדירה לדוגמה עומדת למכירה, ותג המחיר שלה בהתאם. אז כמה יעלה לכם לרכוש דירה מרוהטת קומפלט והאם זה משתלם?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התוספת הממוצעת שמשקיע היזם על ריהוט ועיצוב דירה לדוגמא היא כ-200 אלף שקלים, וזה לרוב התוספת שתצטרכו לשלם כדי לקבל את הדירה כמו שהיא. מצד אחד, לא בטוח שזה ייצא זול יותר מלרהט את הדירה בעצמכם, הרי ניתן לרהט דירה בקלות בפחות מ-200 אלף שקלים. מצד שני יש לרכישת דירה מרוהטת יתרונות.

"אתה מגיע עם מזוודה, אין לך דקה של השקעה בלארגן את הדירה למגורים", מסבירה קרן הר נוי, מנהלת שיווק ומכירות בפרויקט "רמות השרון", את הביקוש לדירות מרוהטות. "היו לי כמה מקרים שבעל נכנס את אשתו, ראה, אשתו מאוד אהבה את הדירה, הוא אמר: 'איזה יופי! אני רוצה את הדירה ככה, אפשר לקנות אותה ככה? זה פשוט יחסוך ל אחר כך ריבים עם אשתי'".

דירה לדוגמא בפרויקט "רמות השרון" (צילום: באדיבות חברת "רמות")
דירה לדוגמא בפרויקט "רמות השרון" | צילום: באדיבות חברת "רמות"
דירה לדוגמא בפרויקט "רמות השרון" (צילום: באדיבות חברת "רמות")
דירה לדוגמא בפרויקט "רמות השרון" | צילום: באדיבות חברת "רמות"

ואכן, בפרויקט "רמות השרון" של חברת רמות בעיר, נמכרו לאחרונה שתי דירות לדוגמה: האחת ב-4 מיליון שקלים, כולל כל התכולה עם ריהוט של טולמנס שנחשב יוקרתי במיוחד, והדירה השנייה, דירת 4 חדרים שנמכרה ב- 3 מיליון שקל כולל ריהוט. גם בטירת הכרמל נמכרה דירה לדוגמא בפרויקט של "קרדן בגלי כרמל": 5 חדרים בקומה 6 ב-1.720 מיליון שקלים כולל כל הריהוט. בפרויקט "יוניק אנד מור עכו" של חברת אמריקה ישראל בשותפות עם עץ השקד בעכו, מחירי דירות 4 חדרים בפרויקט מתחילים מ- 1.185 מיליון שקל, והדירה לדוגמא מוצעת במחיר של 1.39 מיליון שקל.

מלבד כאבי הראש, רכישת דירה לדוגמא חוסכת גם כסף. המחירים שמקבל היזם על הריהוט לרוב זולים יותר, ולכן אם תרצו ריהוט ברמת איכות דומה לזו שמוצעת בדירה, כנראה שעדיף לכם לרכוש אותו מהיזם ולא לרהט בעצמכם. עם זאת, אם אתם מחפשים ריהוט בסיסי יותר, העסקה הזו כנראה לא בשבילכם.

דירה לדוגמא בפרויקט של "קרדן בגלי כרמל" (צילום: באדיבות "קרדן בגלי כרמל")
דירה לדוגמא בפרויקט "קרדן גלי כרמל" | צילום: באדיבות "קרדן בגלי כרמל"
דירה לדוגמא בפרויקט של "קרדן בגלי כרמל" (צילום: באדיבות "קרדן בגלי כרמל")
דירה לדוגמא "קרדן גלי כרמל" | צילום: באדיבות "קרדן בגלי כרמל"

"עסקה בדירה לדוגמא יכולה להיות עסקה מאוד משתלמת", על פי אוהד דנוס, לשעבר יו"ר לשכת השמאים. "מצרפים לכך עוד הוצאות: ביטול זמן, תכנון, אדריכל וכו', אז יכול להיות ששווה לעשות את הדברים האלו לבד".