"בקיץ אני כבר אהיה בת 60. אני לא מאמינה שאני אומרת את זה על עצמי, כי אני לא מרגישה הגיל", כך סיפרה פטריסיה ויסקובסקי, שאיבדה את עבודתה לפני כשנה, בתחילת משבר הקורונה, ומאז היא מחפשת עבודה חדשה. "אני מלאת מוטיבציה לעבוד במשהו שיהיה משמעותי לי, לחברה, לקהילה ולמדינה. אני מרגישה שעוד לא אמרתי את המילה האחרונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מי שעקב בחודשים האחרונים אחרי נתוני שירות התעסוקה והביטוח הלאומי, מבין שפטריסיה פשוט "נפלה בסטטיסטיקה". צעירים אמנם לא חוזרים לעבודה בגלל דמי האבטלה המובטחים להם עד סוף יוני, אך עדיין יותר ממחצית מחותמי האבטלה הם אנשים מבוגרים. מי שחצה את גיל ה-50 ומחפש עבודה מתמודד עם בעיות רבות, בין השאר תפיסות שליליות כלפי עובדים בגיל מבוגר בקרב המעסיקים.

ובכל זאת, בגיל שבו אחרים כבר מצפים לפנסיה, פטריסיה מתכננת לפתוח פרק חדש בקריירה. "אין לי שום מחשבות לפרוש", היא מסבירה, "יש לי רצון עז לפעול ולתרום. אם אני אמצא עבודה מתאימה שתיתן לי אנרגיות, אני בטוחה שלא אפרוש גם בגיל 62 כשאגיע לגיל פנסיה. עבורי עבודה זה בית. אני מתמסרת לגמרי למה שאני עושה בכל העוצמות. לפעמים הילדים שלי היו אומרים לי, 'אמא, בבקשה, אנחנו לא יכולים לשמוע יותר על העבודה שלך'".

פטריסיה ויסקובסקי

פטריסיה, תושבת כפר סבא ואם ל-3, ניהלה צהרון עירוני בארבע השנים שקדמו לקורונה. עם השבתת מסגרות החינוך היא מצאה את עצמה בבית והחליטה לצאת לדרך חדשה. "ברגע שסיימתי שם את עבודתי ידעתי שאני רוצה לשנות כיוון", היא אומרת, "עשיתי דברים משמעותיים בחיים, גם כשעבדתי עם ילדים כמורה לחינוך גופני במשך 22 שנים, וגם כשעבדתי עם מבוגרים כשניהלתי מועדון גמלאים באלפי מנשה. שם הקמתי מפעל שלא היה קיים קודם ביישוב ובנינו מועדון מדהים".

פטריסיה ניצלה את הזמן גם להכשרות לקראת התפקיד הבא. היא השתתפה בסדנאות של עמותת "50 פלוס-מינוס", המסייעת למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה, ובתוכנית "אמצע הדרך" של הממשלה וארגון הג'וינט. כיום היא לומדת בקורס להכשרת דירקטוריות.

בתשובה לשאלה במה הכי הייתה רוצה לעסוק משיבה פטריסיה: "אולי יהיה מתאים לי להיות חברה בדירקטוריון של עמותות. לעבוד בחברה שאכפת לה רק מהרווחים אף פעם לא היה הכיוון שלי. מצד שני, הייתי רוצה להיכנס לפוליטיקה, כדי להשפיע ולהוביל מהלכים. יש לי הרבה תשוקות. בסדנאות תמיד אומרים שיש לי ברק בעיניים".

יש לכם עבודה להציע לפטריסיה? שלחו לה מייל לכתובת patricia14@walla.co.il

להרשמה לקבלת שירותי עמותת "50 פלוס-מינוס" לחצו כאן