ממוצע סל המוצרים הבריא עמד ברבעון הראשון של 2021 על 749 שקלים - כך על פי מבחן הסל של המועצה לצרכנות בשיתוך משרד הכלכלה ומשרד הבריאות. עוד עולה מהדוח כי רוב הרשתות שנבדקו הוזילו את מחירי מוצרי הסל ביחס לרבעון הקודם, וההוזלה הממוצעת היא של 30 שקלים במחיר הסל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר היקר ביותר ברבעון הראשון של 2021 היא "AM:PM", שבה ממוצע עלות הסל הוא 916 שקלים. לעומתה, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר הזול ביותר הייתה "רמי לוי באינטרנט", ובה ממוצע עלות הסל הוא 632 שקלים. 

 

פער המחירים בין הרשת היקרה ביותר לרשת הזולה ביותר הינו 45%, שהם 284 שקלים. בבדיקה של רשתות ה"דיסקאונט", פער המחירים בין הרשת היקרה ביותר - שוק מהדרין - לזולה ביותר - רמי לוי - עומד על 14% שהם 93 שקלים.

הסל מבוסס על מזונות מומלצים לסמל הירוק וכולל ברובו מוצרים מהצומח, מהקטגוריות פירות וירקות, שמן זית אגוזים וזרעים, קטניות ודגנים מלאים וקטגוריות מוצרים מן החי כגון חלב ומוצריו ותחליפיו, ביצים עוף ודגים.

 

דוד לפלר, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה: "משרד הכלכלה והתעשייה שם זרקור על מחירי המזון הבריא, עבור הצרכנים, באופן שיאפשר תחרות בשוק זה. בייחוד בתקופה זו, בה הכלכלה הישראלית והציבור מתאוששים ממשבר הקורונה, חשוב לאפשר רכישת מוצרים בריאים במחיר שווה לכל נפש. אני קורא לצרכנים ומעודד אותם להשוות מחירים ולבחור בסל המשתלם ביותר עבורם".