העולם ממשיך להיפתח בפני התייר הישראלי: לאחר שבשבועות האחרונים הודיעו מספר מדינות, ביניהן מצרים, יוון וקפריסין, על פתיחת שעריהן בפני מבקרים מישראל, כעת גם קרואטיה פותחת את שעריה בפנינו. המדינה הודיעה כי תותר כניסתם של ישראלים שיציגו בדיקת קורונה שלילית או תעודה המעידה על חיסון נגד הנגיף.

לרשימה המלאה של כל המדינות המקבלות תיירים ישראלים ללא צורך, וכל הדברים שצריך לדעת לפני שמזמינים טיסה.

בעקבות ההודעה הקרואטית בימים האחרונים, הודיעה היום (ראשון) חברת התעופה ישראייר כי תפעיל לקרואטיה שתי טיסות שבועיות בימי שני וחמישי. מחיר כרטיס טיסה צפוי לעלות החל מ-299 דולר.

גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק ומכירות ישראייר אמר על פתיחת קו הטיסה: "קרואטיה הינו יעד פופולרי בקרב הישראלים. אנו מקווים לראות בקרוב יעדים נוספים אליהם ניתן לצאת לחופשה ללא חובת בידוד, לצד פתרונות שיאפשרו להגדיל את כמות הטסים מנתב"ג".

תחלואה נרחבת והגבלות 

קרואטיה מקבלת תיירים מחוסנים ללא חובת בידוד, בתנאי שהתחסנו 14 יום לפני הטיסה. גם מי שהחלים מקורונה ויציג תעודת מתחסן, בתנאי שהחלים עד 180 ימים לפני הטיסה יוכל להיכנס למדינה. מי שאינו מחוסן, ובכלל זה ילדים, יוכל להימנע מבידוד על ידי הצגת בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 48 שעות לפני הטיסה. אם השהייה במדינה ארוכה מ-10 ימים, יצטרכו הלא-מחוסנים לעבור בדיקה נוספת. יש לציין שלא מחוסנים מחויבים בבידוד בחזרה לארץ.

קרואטיה נמצאת בשיאו של גל תחלואה: מאז סוף הגל השני במדינה באמצע פברואר, אז עמד מספר המקרים החדשים שם על 502 ביום, התחלואה החל לנסוק והגיעה נכון לאתמול (שבת) ל-2,234 מקרים חדשים.

לפני שמזמינים טיסה חשוב לדעת שישנן מגבלות בקרואטיה שיכולות לפגום בהנאה מהטיול. התקהלויות ואירועים חברתיים צריכים להסתיים עד השעה 22:00, כך גם לגבי התכנסויות פרטיות בבתים, שמגבלות ל-2 משפחות בלבד. בתי הקולנוע, הגלריות, הכנסיות והמוזיאונים צריכים לשמור על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. המסעדות ובתי הקפה פתוחים אך ניתן לשבת רק באוויר הפתוח או לבצע טייק-אוואי. המועדונים במדינה סגורים, אך בתי הקזינו פתוחים. אין למכור אלכוהול בין השעות 22:00 ל-6:00 בבוקר. מלבד מגבלות אלו יכולים להיות כללים נוספים במחוזות וערים מסוימות, והמדינה יכולה לשנות את ההגבלות מידי יום ולכן כדאי לבדוק לפני הטיסה.

חוף גרין הורן, קרואטיה (צילום: Igartist 79, Shutterstock)
חוף ים | צילום: Igartist 79, Shutterstock

מבצע החיסונים הנרחב בישראל, לצד שיעור התחלואה הנמוך, מעודד מדינות רבות להזמין את הישראלים לבקר בהן. בזמן שרבות מהמדינות ממשיכות להגביל טיסות ממדינות בעלות שיעור תחלואה גבוה, הופכים התיירים הישראלים למצרך מבוקש במקומות רבים ברחבי העולם.

כזכור, בשבוע שעבר נפתח מעבר טאבה לכניסת תיירים ישראלים לסיני. "חיוך של תקווה גדולה", אמרה אחת הנופשות שהגיעה למעבר הגבול. "אני מורה, אז עד שיש חופש שאפשר לנשום, פשוט קניתי, לא חשבתי שיהיה כל כך הרבה בלגן. משמעות התור במעבר לא ברורה, יש הגבלת כניסה, אז התור אין לו משמעות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות