בצל הירי הרקטי הבלתי פוסק לעבר ישראל - קבוצת יהודים עובדי גוגל שלחו הלילה (בין שלישי לרביעי) מכתב להנהלה העולמית של החברה בבקשה לעשות יותר כדי לתמוך בפלסטינים, לגנות את האלימות נגד הערבים ברחובות ישראל ולהפסיק לחבר בין מדינת ישראל לבין העם היהודי. עוד דרשו העובדים מהחברה לשקול מחדש חוזים עסקיים ותרומות למוסדות שתומכים במדיניות הישראלית.

"אנחנו מבקשים מהנהלת גוגל להוציא הצהרה לכלל החברה שמכירה באלימות בפלסטין ובישראל, והיא חייבת לכלול הכרה ישירה בנזק שנגרם לפלסטינים על ידי הצבא הישראלי ובאלימות ברחובות", נכתב שם. במכתב התעלמו העובדים מכך שארגון טרור שולט ברצועת עזה ומהאלימות המופנית כלפי מדינת ישראל וכלפי אזרחיה.

מאחורי המכתב עומדת קבוצת עובדי גוגל הידועה בכינויה "התפוצה היהודית בטכנולוגיה". הקבוצה נוסדה כתגובת נגד ל"סנטימנט הציוני" לדבריהם, שנפוץ בקבוצת ה"ג'וגלרס", הקבוצה הרשמית של היהודים עובדי גוגל. כך למשל הבהירו העובדים במכתבם הנוכחי: "אנטי-ציונות אינה אנטישמיות וההקבלה בין השניים פוגעת במרדף אחד צדק לפלסטינים וליהודים כאחד, ומסיטה את הזרקור מהאנטישמיות האמיתית".

המכתב מגיע בצל כישלון הסברתי של מדינת ישראל ברשתות החברתיות בקרב הציבור הכללי בארה"ב ובאירופה. כך, לצד העמידה האיתנה יחסית של הממשלות האירופאיות והממשל האמריקני לצד ישראל, מפורסמים ואושיות רשת עולמיות מפיצות נרטיב חד-צדדי ודיס-אינפורמציה בנוגע למבצע הצבאי הנוכחי ולסכסוך הישראלי פלסטיני בכללותו, ומשפיעות באופן חסר תקדים על דעת הקהל העולמית.

במקביל, יש דיווחים על חסימות רבות של דפים פרו-ישראליים וציוניים ברשתות החברתיות. אתמול פורסם כי דף כזה, עם 77 מיליון עוקבים, נחסם בשבוע שעבר ללא התראה. בעקבות מכתב כמו זה שנשלח להנהלת גוגל, עולה החשש שענקית הטכנולוגיה תיישם מדיניות שעלולה לפגוע במאבק ההסברתי של מדינת ישראל.