עסקת ענק ביטחונית בין ישראל ליוון (GTG) בהיקף של 5.4 מיליארד שקל. משרד הביטחון הישראלי יקים באמצעות חברת אלביט מערכות מרכז בינלאומי לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני, במודל בית הספר לטיסה של חיל האוויר הישראלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת ההסכם, אלביט מערכות תספק מטוסי אימון חדשים מסוג M-346 ותתחזק את כלל מערך טייסת האימונים, המורכבת מעשרות מטוסי אימון מסוג M-346 ו-T-6 לתקופה של כ-20 שנה. בנוסף, אלביט מערכות תספק אוויוניקת אימון מרובד חדשנית שתתוקן על מטוסי האימון, תספק סימולטורים מקושרים לטיסה, ומערך של תחנות אימון קרקעיות וכן מערכות שליטה ובקרה כדי לאפשר ניהול אפקטיבי של פעילות אימון הטיסה.

ראש אגף הסיוע לייצוא הביטחוני 'סיבט' במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') יאיר קולס, חתם ביום ו' באתונה על הסכם הרכש הביטחוני הגדול אי-פעם בין שתי המדינות. על ההסכם חתם מהצד היווני שר הביטחון ניקולאוס פנאגיוטפולוס, ואת אלביט מערכות ייצג נשיא החברה בצלאל מכליס ומנכ"ל חטיבת כלי טיס יורם שמואלי.

שר הביטחון, בני גנץ: "הסכם שיתוף הפעולה נשען על המצוינות של התעשייה הישראלית והיחסים האיתנים בין מערכות הביטחון של יוון וישראל לאורך שנים. אני מודה לשר ההגנה היווני, ניקולאוס פנגיוטופולוס, על קידום העסקה שעליה דנו במפגש הטרילאטרלי האחרון בקפריסין. אני בטוח ששדרוג היכולות והחיזוק לכלכלה הישראלית והיוונית - יעמיקו את השותפות בין שתי המדינות - ביטחונית, כלכלית ומדינית".

בצלאל (בוצי) מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "לכבוד הוא לנו לזכות בחוזה זה לספק יכולת חשובה זו לחיל האוויר היווני. הזכייה בחוזה זה מעידה על המיצוב המוביל שלנו בתחום פתרונות האימון לטייס, באספקת טכנולוגיות וידע מוכחים המשפרים את המוכנות המבצעית תוך הפחתת העלויות".

פעילותה של אלביט בתחום הסימולציה התרחבה בשנתיים האחרונות בכמה עסקאות ובהן: אלביט נבחרה ע"י בואינג לספק את האוויוניקה למטוס החדש של חיל האוויר האמריקאי 7T. עסקה שנייה נחתמה עם משרד הביטחון הבריטי לספק את מערכות הסימולציה לבית הספר לצוללות הבריטי. עסקה שלישית נחתמה עם צה"ל במסגרתה נמסר לצה"ל המרכז לאימון חטיבתי סימולטיבי.

הכתבה פורסמה לראשונה ב"גלובס"