"אנחנו קוראים לבנט לעבור לבלפור, כי מבחינתנו המצב הזה הוא בלתי נסבל", כך אמר ל-N12 רמי ישי, המתגורר בשכנות למשפחת ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברעננה. תושבי שכונת הווילות השקטה במזרח העיר התעוררו הבוקר (ב') למציאות חדשה, שבה מתגורר ביניהם ראש ממשלה, עם כל הסדרי האבטחה, חסימות הכבישים וההפגנות הרועשות הכרוכות בכך.

ישי, המתגורר בשכונה כבר 25 שנים, מתאר את השינוי באורח החיים שנכפה על הסביבה: "לא סביר שיחסמו לנו רחובות וכבישים בגלל שבנט רוצה להמשיך ולהישאר לגור ברעננה. יש לו מעון ראש ממשלה בירושלים והוא צריך לעבור לשם. זה לא הגיוני שהאזור שלנו ייסגר וכל פעם נצטרך לעשות מעקפים בשביל להגיע הביתה".

משפחת בנט עברה לביתה המרווח ברחוב ציפמן לפני כ-12 שנים. בהתאם להנחיות היחידה לאבטחת אישים, במקטע הרחוב שבו מתגורר בנט תיאסר נסיעה ברכב וגם למעבר רגלי. חסימות יבוצעו גם ברחובות הסמוכים לבית ראש הממשלה, כמו ברחוב בן יהודה, או ברחוב אחד העם שיהפוך לחד-סטרי. במקור היו אמורות להיות חסימות נוספות, אבל בשירות החליטו לצמצם אותן מעט.

בית משפחת בנט ברעננה
בית משפחת בנט ברעננה

אתמול בערב נפגשו ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא ואנשי שירות הביטחון עם תושבי השכונה, כדי לבשר להם על ההסדרים החדשים. התושבים הלינו בין השאר על בעיית חנייה שנוצרה בשכונה, כעת כשרכבי שירות הביטחון ורכבי שרד נוספים תופסים חניות ציבוריות מול בתי השכונה. ראש העיר ברוידא אמר לתושבים שיפעל בכל דרך, גם משפטית, כדי למנוע פגיעה באיכות החיים במקום.

במרחק של 150 מטרים מבית משפחת בנט מתגוררת גל (שם בדוי), שגם היא מודאגת מההגבלות החשדות על השכונה. גל מספרת שהשכונה נחשבה עד לאחרונה לשכונה שקטה מאוד. "זאת שכונה עם מחירי נדל"ן מהגבוהים ביותר ברעננה", היא אומרת, "אין כאן הרבה זוגות צעירים, יש אוכלוסייה אנגלו-סכסית גדולה".

לדבריה, ההפגנות שנערכו בתקופה האחרונה סביב ביתו של בנט גרמו להמולה בשכונה. "באו עם זמבורות ענקיות, צעקות וקללות", אמרה גל, "לא מתירים למפגינים להגיע ממש עד הבית של בנט ככה שהם מציבים את הגדרות למפגינים ממש בצמוד לבית שלנו".

עם זאת, גל מסבירה כי למרות המצוקה של הימים הראשונים, "אם זה המחיר שאני צריכה לשלם באופן אישי כדי שתקום לישראל ממשלת שינוי - אשלם את המחיר בלב שלם".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה מברכת את ראש הממשלה נפתלי בנט, תושב העיר, לרגל מינויו לתפקיד ראש ממשלת ישראל. העירייה פועלת מול גורמי הביטחון הרלוונטיים בכדי לשמור ככל הניתן על שגרת חיי התושבים בסביבת אזור מגוריו של ראש הממשלה, ועומדת בקשר רצוף עם התושבים במטרה לסייע בכל פנייה ופנייה. אמש, ראש העיר, חיים ברוידא, אף קיים מפגש תושבים נרחב עם תושבי השכונה על מנת לסייע בכל דרך למול הגורמים הרלוונטיים".