חברת המכוניות החשמליות טסלה דיווחה הלילה (בין שבת לראשון) על הצלחה מסחררת במכירות הרכבים בשנת 2020, זאת על אף התפשטות הנגיף וההאטה הכללית בשוק זה. אילון מאסק הצליח לעלות על התחזיות, והחברה שברשותו מכרה 499,550 רכבים במהלך השנה החולפת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עם זאת, מאסק לא הצליח לעמוד ביעד שהוא עצמו הציב לחברה, מכירת חצי מיליון רכבים, והגיע ל-450 רכבים פחות. בוול סטריט חזו כי מאסק ימכור הנה רק 481,26 מכוניות, תחזית שאותה החברה עקפה בכמעט 20,000 רכבים.

מאסק צייץ בחשבון הטוויטר שלו שהוא "גאה בצוות טסלה שהגיעו לציון דרך משמעותי", והוסיף כי "בתחילתה של טסלה אני הערכתי (באופן אופטימי) שיש לנו סיכוי של 10% לשרוד בכלל". 

הדיווח האחרון מצטרף לדיווחים חיוביים רבים של החברה במהלך השנה, מה שהוביל את מנייתה לעלייה של 700% במהלך השנה האחרונה, ובחודש דצמבר החברה נכללה במדד 500 החברות המובילות של S&P.

ולמרות ההצלחה - ישנם כאלה שמבקרים את רוח החגיגות בטסלה, שכן בתחילת השנה הצהירה החברה כי היא תעקוף בקלות את חצי מיליון המכירות, והיא לא שינתה את המטרה הזו גם כשהתפרצה המגיפה. טסלה תלתה את תקוותיה בשווקים חדשים לרכב שלה, באירופה ובאסיה, כשהתחרות בארה"ב מצד חברות הרכב המבוססות מתגברת.